1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Co myslicie o Socjal Lending?

Dyskusja w 'Social Lending - Opinie' rozpoczęta przez użytkownika bohema, 14 Sierpień 2013.

 1. bohema

  bohema New Member

  witam

  Co myślicie o Socjal Lending?
  czy macie pozytywne, czy też negatywne opinie?
 2. zośka

  zośka Member

  Zależy który Social? są różne oferty i jedne są lepsze a inne gorsze. jestem zdania, że są porównywalne do tradycyjnych chwilówek. czasem bywają nieco lepsze oferty, ale niezbyt często.
 3. Tomek z Lendico

  Tomek z Lendico New Member

  Oczywiście, że dużo zależy od platformy SL. Ale Lendico bynajmniej nie można porównać do chwilówek, choćby z uwagi na wielostopniową weryfikację pożyczkobiorców i znacznie, znacznie niższe koszty pożyczek niż w chwilówkach. W Lendico pożyczkobiorca może liczyć na niskie oprocentowanie – już od 5,82 proc. (w zależności od zdolności kredytowej), inwestor pożyczający pieniądze otrzymuje zysk w przedziale: od 4,16 do 14,52 procent (w zależności od ryzyka inwestycyjnego).
 4. IGA

  IGA New Member

  jakich dokumentów wobec tego co piszesz wymaga Lendico, aby ubiegać się o pożyczkę?
 5. Tomek z Lendico

  Tomek z Lendico New Member

  By zweryfikować projekt pożyczkowy na Lendico w przypadku osób na umowę o pracę lub umów cywilno-prawnych potrzeba następujących dokumentów:
  - zaświadczenie o zarobkach i wyciągi z konta z ostatnich trzech miesięcy
  - kopię dowodu osobistego lub paszportu
  - dowolny rachunek lub fakturę na nazwisko pożyczkobiorcy z aktualnym adresem zamieszkania.
  W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą potrzebne jest:
  - potwierdzenie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej,
  - książkę przychodów i rozchodów firmy (ostatnie trzy kwartały) lub PIT za zeszły rok wraz z dowodami wpłat podatku,
  - wyciągi z konta za ostatnie trzy miesiące
  - kopię dowodu osobistego lub paszportu.
 6. Wiktoria12

  Wiktoria12 New Member

  Najlepiej skontaktować się z firmą zajmującą się Social Lending. Jest kilka działających na naszym rynku. Każdy ma inną specyfikę. Mój znajomy zaciągał tego typu pożyczkę i był zadowolony.
 7. annamors

  annamors Member

  A można wiedzieć gdzie Twój znajomy zaciągał tą pożyczkę? Jak jego wrażenia? Warto stamtąd pożyczać pieniądze?
 8. bartek

  bartek Member

  ja korzystam jeśli mam potrzebę z pozyczkoIandia- powiem szczerze że jestem zadowolony ponieważ po pierwsze mam tanio bo to ja ustalam ile oddaje a po drugie bez sprawdzania baz dłuzników..
 9. annamors

  annamors Member

  Ile można pożyczyć na tym portalu? Wymagają dokumentów, zaświadczeń? Jakich? Ktoś jeszcze korzystał z dfi24??? Ja trochę obawiam się pożyczania pieniędzy przez internet. A wy jakie macie doświadczenia?
 10. bartek

  bartek Member

  można pozyczyć od 50zł z tego co czytam, natomiast ja już pożyczałem większe kwoty więc ograniczenia zbytniego nie ma co do wysokości kwoty. Jesli chodzi o dokumenty to przede wszystkim do pierwszej rejestracji dowód, nr konta i nr telefonu. Ja zweryfikowałem dodatkowo skan rachunku i zatrudnienie oraz wysokośc zatrudnienia- wiadomo dzieki temu miałem większe szanse, chociaż nawet jeśli zrobi sie te 3 i wystawi wniosek to myślę że dosć szybko znajdzie się inwestor i przeleje pieniążki. A obaw nie powinno być ponieważ na email przychodzi umowa- wszystko jest jak najbardziej zgodne z prawem.
 11. chiara

  chiara Member

  ja słyszałam bardzo wiele negatywnych opinii o social lending, szczególnie inwestorów, czyli kredytodawców. podobno często zdarza się, że ludzie nie spłacają pożyczek, a nawet jak spłacają to zysk z tego raczej jest niewielki. taka inwestycja trwa długo, a nie przynosi kokosów, więc chyba szkoda na to czasu.
 12. danon

  danon Member

  to jest fajna opcja dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie mogą dostać pożyczki z banku. można też znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty, o ile oczywiście trafimy na dobrego inwestora.
 13. lukasz.kostka

  lukasz.kostka New Member

  Opinii jest naprawdę od groma, od skrajnie negatywnych po wielki pozytyw. Myślę, że to chyba wszystko zależy od tego jak się trafi, bo doświadczenia są zróżnicowane. Na Zachodzie taka forma pożyczania jest już bardzo popularna i spełnia swoją rolę z powodzeniem. Z kolei u nas momentami to jeszcze kuleje, ponieważ niektórzy biorą te pożyczki albo z zamiarem oszustwa i nieoddania, albo może i dobre zamiary mają, ale mózgu żeby pomyśleć z czego oddadzą to już niekoniecznie. Od trzech miesięcy się tematem interesuję i przeczesuję sieć w poszukiwaniu jakichkolwiek opinii, instrukcji, informacji na temat social lendingu i muszę przyznać, że pomysł sam w sobie jest naprawdę dobry. Żeby tylko ludzie byli uczciwi… Mam własną firmę działającą już od kilku miesięcy. Potrzebowałem dokupić trochę sprzętu w celu rozwinięcia jej działalności. W międzyczasie kolega zakładał firmę i zastanawiał się czy na start można taką społecznościówkę wziąć. Ja oczywiście nic na ten temat nie wiedziałem, więc zacząłem szukać. Znajomy poradził sobie już w inny sposób, ale ja uznałem, że może skorzystam z jego pierworodnego pomysłu w swojej działalności, która już prosperowała. Dodam, że całkiem nieźle, ale jednak miałem ambicje, by rozkręcić to jeszcze bardziej. No i wtedy trafiłem w miejsce idealne dla mnie, a mianowicie na CapitalClub. Oni kojarzą z sobą pożyczkobiorców i inwestorów, ale wszystko rozbija się właśnie o firmy, bo to dla nich jest przeznaczona oferta. Przedstawiłem Capitalowi swój pomysł i projekt, po wspólnych ustaleniach zaakceptowali go, uruchomili aukcję i tym sposobem udało mi się pozyskać środki, których potrzebowałem. Teraz pompuję je w firmę, wszystko się elegancko rozwija i już niedługo zacznę spłacać pierwsze raty. Jeśli nadal będzie szło tak jak teraz to moi inwestorzy mogą spać spokojnie :) Także moim zdaniem idea bardzo dobra, tylko trzeba mieć minimum szczęścia i znaleźć odpowiednie miejsce, dzięki któremu możemy pozyskać osoby udzielające nam wsparcia.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Via Sms Co myślicie o pożyczkach z Via Sms? 11 Marzec 2014
Ekspres Kasa co myślicie o Ekspres Kasa? 28 Sierpień 2013
Social Lending - Opinie Czy w Socjal jest bezpiecznie zaciągnąć kredyt? 21 Listopad 2013
Social Lending - Opinie jakie warunki umowy w Socjal Lending 21 Listopad 2013
Social Lending - Opinie Czy warto w Socjal Lending? 21 Listopad 2013

Poleć tę stronę