1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Co robić, gdy ktoś pożyczył ode mnie pieniądze i nie chce ich oddać?

Dyskusja w 'Inwestowanie w pożyczki' rozpoczęta przez użytkownika wand, 19 Lipiec 2013.

 1. wand

  wand Gość

  Planuje inwestowanie w SL, ale martwi mnie sprawa nieściągalności pieniędzy od niektórych osób. Czy mogę skierować pozew sądowy, przeciw komuś kto pożyczył ode mnie pieniądze i teraz nie chce ich oddać?
 2. kobi

  kobi Gość

  Najpierw wysyłąne są monity. Jeżeli pożyczkodawca dalej będzie miał problemy ze ściągnięciem długu, będzie mógł skorzystać z oferty partnerskiej firmy windykacyjnej danej platformy pożyczkowej. Obsługuje ona na ogół użytkowników serwisu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wszelkie operacje i rozliczenia oraz postępowanie windykacyjne, odbywać się będą bez konieczności aktywnego zaangażowania stron. Jeżeli mimo wszystko długu nadal nie będzie można odzyskać pozostanie droga sądowa. W tym przypadku serwisy SL będzie służą użytkownikom wsparciem dowodowym.
 3. Ela

  Ela New Member

  Musisz posiadać wszystkie dokumenty związane z tą pożyczką której udzieliłeś. To jest podkładka abyś mógł rościć sobie prawo do ścigania takiej osoby.
 4. Imastu

  Imastu New Member

  Zgłosić go do KRD. Najpierw wyślą mu monit i może to już go wystarczająco wystraszy i zapłaci. Jak nie wpis do KRD odetnie go od możliwości kredytowania, zakupów na raty, wynajmu czego kolwiek i telefonu na abonament na dziesieciolecie. Jak to go zmęczy to zmięknie. Można też taki dług sprzedać i odzyskać szybko większość pieniędzy.
 5. pożyczkowy

  pożyczkowy Member

  można tez zgłosić sprawę bezpośrednio do firmy zajmującej się windykacją, i oni się już martwią jak to ściągnąć
 6. piątniczek

  piątniczek New Member

  jak masz umowę to jasne, że mozesz, ale moze lepiej na pczatku skierowac sprawę do firmy windykacyjnej - oni się tym chyba lepiej zajmią.
 7. margaret1

  margaret1 New Member

  Dla mnie najwygodnieszym rozwiązaniem byłby właśnie zgłoszenie się do profesjonalnej firmy specjalizującej się w odzyskaniu należności... miałam podobny problem ze ściągnięciem należności i zgłosiłam się do Kancelarii Volenti - nic mnie nie interesowało, a kasa w błyskawicznym tempie do mnie wróciła. Dlatego szczerze polecam takie rozwiązanie sprawy....
 8. Pomoc windykatora jest nieoceniona w takich sytuacjach. Pomoże on skutecznie ściągnąć dług, warto więc się taką pomocą wesprzec.
 9. zośka

  zośka Member

  jeśli macie umowę to jak najbardziej. chociaż najlepiej tak jak piszą, najpierw postraszyć go windykatorem, bo jak ktoś zupełnie niewypłacalny to dość, że jesteś w plecy to jeszcze będziesz ponosić koszty sądowe
 10. luppalo

  luppalo New Member

  czasem wystarczy postraszyć go, że naślę się windykację ;)
 11. alicce

  alicce Member

  jeżeli robisz to za pośrednictwem SL to tym już dana firma powinna się zająć
 12. Grześ

  Grześ New Member

  postraszenie komornikiem wydaje się dobrym pomysłem
 13. Wiktoria12

  Wiktoria12 New Member

  Z tego co wiem firmy Social Lending mają to w swojej ofercie. Dobrym rozwiązaniem jest firma windykacyjna. Sąd to już chyba ostateczność. Słyszałam, że spłacalność takich pożyczek jest 100%.
 14. Rafał

  Rafał Member

  Najpierw są przypomnienia, które przesyłają platformy, a później wkracza firma windykacyjna z którą te serwisy współpracują. Sąd,a co za tym idzie komornik to ostateczność.
 15. Windykator terenowy

  Windykator terenowy New Member

  Zajmuję się takimi sprawami. Skuteczność 95%.
  tel. 6076202320
 16. annamors

  annamors Member

  A co mam zrobić w sytuacji gdy pożyczyłam pieniążki znajomej osobie? Spisaliśmy co prawda oświadczenie na papierze, podpisałam je ja i ta osoba ale pisma nie sporządzał prawnik ani nikt podobny. Jak mam odzyskać pieniądze? Czy muszę mieć nakaz sądowy czy coś takiego czy od razu idę do komornika albo jakiegoś windykatora? Chodzi o kwotę 10.000 zł. Ta osoba miała mi zwrócić kasę w dziesięciu ratach po 1.000 zł, ja nie ustałam żadnych odsetek. Na razie dostałam tylko dwie raty (a w tym tygodniu powinnam dostać już piątą ratę).
 17. Windykator terenowy

  Windykator terenowy New Member

  Jak na umowie nie określono odsetek to od dnia wymagalności, czyli terminu wpłaty kolejnej raty, naliczać można odsetki ustawowe. Obecnie to 13% w skali roku. Dobrym krokiem było spisanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego pożyczkę. Sąd to koszty w wysokości 5% wartości długu + koszty zastępstwa procesowego czyli prawnika który napisze pozew i uzyska sądowy nakaz zapłaty. Te koszty trzeba pokryć z góry, ale sąd obciąża nimi dłużnika. Windykator, czy firma windykacyjna pobiera prowizję od 7 do 25 % od wyegzekwowanych kwot.
 18. Krzyjus

  Krzyjus Member

  Niestety inwestowanie pieniędzy w social lending jest bardzo ryzykowne. Nie możemy mieć pewności, że trafimy na wypłacalnego pożyczkodawcę albo, że nie stanie się on z dnia na dzień niewypłacalny. Dlatego pożyczki społecznościowe są wysoko oprocentowane. Sporo ryzykujesz, ale możesz też sporo zyskać. Co prawda zawsze zostaje windykacja, ale takiego długo nie ściągniesz szybko i sprawnie no i nie będzie to darmowe, więc o zarobku w takiej sytuacji można zapomnieć.
 19. ola1985

  ola1985 New Member

  Naturalnie, że można skierować pozew sądowy przeciwko danemu delikwentowi. Można uzbroić się w cierpliwość czekać na wyrok, następnie na działania komornika, które najczęściej są nieskuteczne. Można sobie też oszczędzić tych działań i skierować swoją uwagę na fachowców z krajowego centrum wierzytelności (www kcw org pl), którzy udzielą wszelkich informacji dot. tego jak skuteczne odzyskać swoje pieniądze
 20. spokojnie możesz kierować sprawę do windykacji a potem do sądu.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki konsolidacyjne Konsolidacja - co trzeba zrobić? 9 Maj 2016
Inwestowanie w pożyczki Ile można zarobić na pożyczkach? 20 Marzec 2014
Provident Rezygnacja z pożyczki w Providencie - co zrobić 24 Grudzień 2013
Inwestowanie w pożyczki Ile można zarobić na inwestowaniu w pożyczki? 21 Listopad 2013
Kredyty pod hipotekę Gdzie można zrobić kredyt na zakup kamienicy na warunkach kredytu hipotecznego a nie firmowego? 14 Sierpień 2013
Pożyczki konsolidacyjne Nie moge skonsolidować kredytu bo nie mam hipoteki - co mam robić? 9 Sierpień 2013

Poleć tę stronę