1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy alimenty obniżają zdolność kredytową?

Dyskusja w 'Pożyczki - forum ogólne' rozpoczęta przez użytkownika tadeush, 4 Luty 2015.

 1. tadeush

  tadeush Member

  wiecie może jak alimenty wpływają na zdolność kredytową? płacę byłej żonie alimenty na dwójkę dzieci. czy to obniża moją zdolność? czy bank będzie to brał pod uwagę gdy będę się starał o pożyczkę lub kredyt? alimenty płacę regularnie, nie mam żadnych zaległości.
 2. kowalsky

  kowalsky Member

  Jeśli zarabiasz sporo, a alimenty to tylko niewielka część Twojej wypłaty to co prawda mogą obniżyć Twoją zdolność kredytową, ale nieznacznie. Jeśli płacisz spore alimenty w stosunku do wynagrodzenia to też będziesz mógł starać o kredyt, ale w niższej kwocie.
 3. eurol

  eurol New Member

  Na pewno mają wpływ.
 4. lisek

  lisek Member

  warto wiedzieć, że jak nie płacisz regularnie alimentów (albo co gorsza - nie płacisz ich w ogóle) to możesz zostać wpisany do rejestru dłużników i wtedy możesz mieć poważne problemy z dostaniem pożyczki czy kredytu. alimenty traktowane są jak każde inne zobowiązanie względem wierzyciela. jak go nie spłacasz to trafiasz do BIK.
 5. Krzyjus

  Krzyjus Member

  Dobrze, że płacisz regularnie alimenty, bo to znaczy, że nie masz negatywnych wpisów w BIK, a to jest bardzo ważne, gdy starasz się o kredyt. Znacznie ma także to jak wysokie są Twoje alimenty w stosunku do dochodu jaki uzyskujesz. Jeśli alimenty stanowią sporą część Twojego łącznego dochodu to możesz mieć problem z uzyskaniem pożyczki czy kredytu w banku.
 6. krokodyl

  krokodyl New Member

  niestety alimenty zmniejszają twoją zdolność kredytową bo bank tak jakby pomniejsza o nie twój dochód. a jeszcze gorzej by było gdybyś nie płacił alimentów bo wtedy wpisaliby to w BIK-u i już żaden bank nic by ci nie pożyczył.

Poleć tę stronę