1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy firmy pożyczkowe mają własną windykację?

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika Burex, 29 Marzec 2014.

 1. Burex

  Burex New Member

  Czy firmy pożyczkowe mają własną windykację, czy może to kwestia zlecania windykacji firmom zewnętrznym? Pytam z ciekawości, bo wiem, że te windykacje wewnętrzne są łagodniejsze.
 2. MarekG

  MarekG New Member

  Niektóre mają, niektóre nie mają, to kwestia indywidualna. Na przykład z tego co wiem, to Provident (znany chyba wszystkim), ma swoją własną windykację, dlatego tak jak mówisz, starają się kulturalnie załatwiać kwestie długów.
 3. Ablego

  Ablego New Member

  Zależy od firmy. Mam radę - spłacaj pożyczki w terminie :)
 4. Kowal_czyk

  Kowal_czyk Member

  Windykacja to właściwie taka próba polubownego zakończenia. Wysyłają nam ten dokument najczęściej pocztą lub dzwonią do nas. Ale jeśli nie zwrócimy na to uwagi to możemy zostać oddani do wyroku sądu. Raczej każda firma taką ma. Szczególnie pożyczkowa/kredytowa.
 5. Miszczak

  Miszczak New Member

  Większość tych dużych firm, np. Provident czy Profi Credit to maja własne działy windykacji. Natomiast te mniejsze firmy, podpisują umowę z windykatorem i wtedy sobie działają. To jest wygodne, bo w sumie windykacja to masa spraw, których nie przewidzisz.
 6. Rhona

  Rhona New Member

  Najbezpieczniejszą dla nich formą jest własna windykacja. Wiele firm tego typu się na nie decyduje, bo często mają problemy z dłużnikami.
 7. Tapa

  Tapa Member

  Z reguły zleca się windykację wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym. To jest podyktowane głównie rachunkiem ekonomicznym. Windykacja zewnętrzna to mniejsze koszty po prostu.
 8. Urszula

  Urszula Member

  Jak firma jest znana i duża, to zazwyczaj ma na stałe zatrudnionego windykatora, albo stale korzysta z takich usług w jednej firmie.
 9. jadwiga

  jadwiga New Member

  dokładnie, te duże firmy raczej mają swoje windykacje. choć ja bym się nie kierowała, która windykacja łagodniejsza. lepiej wcześniej zapobiegać niż później płakać.
 10. lyzka

  lyzka Member

  to zależy od firmy, jednak spora część z nich ma windykacje zewnętrzną. Windykacja to windykacja - według mnie nie ma co oceniać na łagodniejszy, czy bardziej surowy.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Incredit Czy Incredit działa podobnie jak inne firmy pożyczkowe? 29 Czerwiec 2015
Ekspres Kasa Czy Ekspres Kasa działa tak jak podobne firmy pożyczkowe na rynku? 17 Luty 2015
Inwestowanie w pożyczki Najlepsze firmy pożyczkowe dla inwestorów? 22 Wrzesień 2014
Profi Credit Czy wszystkie firmy pożyczkowe nie ujawniają kosztów pożyczki? 1 Sierpień 2014
Pożyczki pozabankowe Ustawa antylichwiarska czy zniszczy firmy pożyczkowe? 30 Maj 2014
Pożyczki pozabankowe Największe firmy pożyczkowe, które to? 30 Maj 2014
Pożyczki bezpośrednie Dwie pewne firmy 25 Listopad 2019

Poleć tę stronę