1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy jak nie spłacę pożyczki w Vivus sprawa trafi do komornika lub windykacji?

Dyskusja w 'Vivus' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 7 Październik 2016.

 1. Zielony

  Zielony Member

  Całkiem hipotetycznie zastanawiam się, czy gdybym nie spłacił pożyczki zaciągniętej w Vivus, to czy firma ta mogłaby wystąpić do windykatorów o ściągnięcie długu, albo na drogę sądową? Słowem, czy w takim przypadku to komornik zajmuje się niesubordynowanym dłużnikiem czy np. policja, albo wewnętrzni windykatorzy Vivus?
 2. MartinaM

  MartinaM New Member

  Ja w Vivusie miałam tak, że najpier upominali mnie majlowo i telefonicznie. Polecam odbierać takie telefony i nie udawać, "że mnie nie ma" tam tez siedzą ludzie i doradzą. Potem dostałam pismo windykacyjne. I w tym momencie spłaciłam, więc nie wiem co dalej... ale wydaje mi sie ze po sądzie i jego wyroku wchodzi komornik. Jak zawsze w takim wypadku. Jak się bierzę pożyczkę, trzeba wiedzieć, że bede miał kasę na spłatę. Mała obsuwa to tam wiesz, ale taka kilkumiesięczna a jednak dług rośnie.
 3. Bankieria

  Bankieria Member

  Tak - Jeżeli klient ma problemy ze spłatą pożyczki w terminie, powinien o zaistniałej sytuacji poinformować Profi Credit, aby ustalić plan nowej spłaty. Niestety firma nie podaje kosztów egzekucji lub czynności upominawczo – windykacyjnych.
 4. Iwanowski1990

  Iwanowski1990 New Member

  każda firma pożyczkowa ma do tego prawo
 5. KasiaL

  KasiaL Member

  Na stronie pożyczkodawcy masz informację: "W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki maksymalne za opóźnienie). Odsetki ustawowe za opóźnienie stanowią wysokość równą sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych. Ponadto Pożyczkobiorca może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów dochodzenia zwrotu Pożyczki na drodze postępowania sądowego."

  Każda niespłacona pożyczka czy kredyt, to postępowanie sądowe, a następnie, jeżeli nie uregulujemy zadłużenia po nakazie sądowy, to wkracza komornik.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Ekspres Kasa Czy komornik odwiedzi mnie, jeśli nie spłacę pożyczki z Ekspres kasa? 11 Luty 2015
Pożyczki chwilówki Nie możność spłacenia pożyczki 26 Marzec 2014
Provident Czy jeśli nie spłacę pożyczki z Providenta w terminie do moich drzwi zapuka komornik? 10 Styczeń 2014
Ogłoszenia pożyczkowe POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020
Pożyczki konsolidacyjne POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020
Forum kredytowe POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020
Pożyczki dla zadłużonych POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020

Poleć tę stronę