1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy jak nie spłacę pożyczki w Vivus sprawa trafi do komornika lub windykacji?

Dyskusja w 'Vivus' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 7 Październik 2016.

 1. Zielony

  Zielony Member

  Całkiem hipotetycznie zastanawiam się, czy gdybym nie spłacił pożyczki zaciągniętej w Vivus, to czy firma ta mogłaby wystąpić do windykatorów o ściągnięcie długu, albo na drogę sądową? Słowem, czy w takim przypadku to komornik zajmuje się niesubordynowanym dłużnikiem czy np. policja, albo wewnętrzni windykatorzy Vivus?
 2. MartinaM

  MartinaM New Member

  Ja w Vivusie miałam tak, że najpier upominali mnie majlowo i telefonicznie. Polecam odbierać takie telefony i nie udawać, "że mnie nie ma" tam tez siedzą ludzie i doradzą. Potem dostałam pismo windykacyjne. I w tym momencie spłaciłam, więc nie wiem co dalej... ale wydaje mi sie ze po sądzie i jego wyroku wchodzi komornik. Jak zawsze w takim wypadku. Jak się bierzę pożyczkę, trzeba wiedzieć, że bede miał kasę na spłatę. Mała obsuwa to tam wiesz, ale taka kilkumiesięczna a jednak dług rośnie.
 3. Bankieria

  Bankieria Member

  Tak - Jeżeli klient ma problemy ze spłatą pożyczki w terminie, powinien o zaistniałej sytuacji poinformować Profi Credit, aby ustalić plan nowej spłaty. Niestety firma nie podaje kosztów egzekucji lub czynności upominawczo – windykacyjnych.
 4. Iwanowski1990

  Iwanowski1990 New Member

  każda firma pożyczkowa ma do tego prawo
 5. KasiaL

  KasiaL Member

  Na stronie pożyczkodawcy masz informację: "W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki maksymalne za opóźnienie). Odsetki ustawowe za opóźnienie stanowią wysokość równą sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych. Ponadto Pożyczkobiorca może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów dochodzenia zwrotu Pożyczki na drodze postępowania sądowego."

  Każda niespłacona pożyczka czy kredyt, to postępowanie sądowe, a następnie, jeżeli nie uregulujemy zadłużenia po nakazie sądowy, to wkracza komornik.

Poleć tę stronę