1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy każda firma pożyczkowa, SL i inne instytucje mają podpisane umowy z windykacją?

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika Jasiek, 17 Wrzesień 2014.

 1. Jasiek

  Jasiek Member

  a no właśnie - pytanie, jak w temacie: Czy każda firma pożyczkowa, SL i inne instytucje mają podpisane umowy z windykacją? Na jakiej zasadzie działa cała windykacja w takich firmach?
 2. krzysiek02

  krzysiek02 New Member

  Firmy pożyczkowe mogę miec własne dzialy windykacyjne w firmie, ale moga tez oddawać sprawy dłużników w ręce firm windykacyjnych poprzez np. cesję wierzytelności lub windykację na zlecenie tzw. inkaso
 3. Wiktoria12

  Wiktoria12 New Member

  Firmy pożyczkowe muszą mieć tego typu działy lub umowy z innymi firmami windykacyjnymi by być wiarygodnym partnerem dla inwestorów i zapewnić im bezpieczeństwo.
 4. lisek

  lisek Member

  na pewno mają :) w końcu firmy, które udzielają pożyczek osobom w ciężkiej sytuacji finansowej muszą się liczyć z tym, że spora część pożyczek nie będzie spłacana w terminie i konieczna będzie pomoc windykatora. firma pożyczkowa i firma windykacyjna to idealnie dobrana para i jedno bez drugiego nie może żyć ;)
 5. patka99

  patka99 Member

  takie profesjonalne firmy, zajmujące się głównie udzielaniem pożyczek, mają z pewnością podpisane umowy z firmami windykacyjnymi. oczywiście nie mają takiego obowiązku, ale do tego tylko zdrowy rozsądek wystarczy. wiadomo, że gdzie się pożycza pieniądze, zawsze pojawią się problemy z osobami, które nie chcą tych pieniędzy zwrócić. a w pożyczce o to chodzi, by ją zwrócić i to z odsetkami. nikt przecież nikomu tego nie podaruje. firmy pożyczkowe to nie instytucje charytatywne.
 6. bronka

  bronka Member

  nie ma nakazu posiadania umowy z firmą windykacyjną, ale w tej branży na pewno jest potrzebna współpraca między pożyczkodawcami a windykacją. w końcu spory odsetek ludzi biorących pożyczki w którymś momencie przestaje je spłacać. a pieniądze trzeba odzyskać.

Poleć tę stronę