1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy komornik może ściągać zaległości z Net Credit?

Dyskusja w 'Net Credit' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 12 Wrzesień 2014.

 1. Zielony

  Zielony Member

  Mam zaległość w spłacie pożyczki z Net Credit. Upłynęło już 40 dni od chwili zaciągnięcia pożyczki na kwotę raptem 1000 zł, ale nie mogę jej spłacić. Nie mam po prostu teraz żadnych wolnych środków. Obawiam się, że wkrótce do moich drzwi zapuka komornik. Czy jest to realne? Jak reagować przy opóźnieniu w spłacie pożyczki z Net Credit?
 2. Sofista

  Sofista Member

  Net Credit stwarza możliwość odroczenia spłaty pożyczki, z czego możesz skorzystać opłacając stosowną opłatę za przedłużenie. Pewne jest, że jeśli nie podejmiesz kontaktu z Net Credit, rozpoczną procedurę windykacji długu, a ta może cię słono kosztować. Lepiej więc odrocz spłatę pożyczki na 7, 14 lub nawet 30 dni. Jeśli posiadasz zaległości w spłacie, możesz przedłużyć pożyczkę, a koszty naliczone za zaległości spłacisz dopiero po przedłużeniu pożyczki.
 3. Bankieria

  Bankieria Member

  Gdy masz problemy ze spłatą pożyczki warto skorzystać z opcji odroczenia terminu jej oddania. NetCredit umożliwia przedłużenie pożyczki o kolejne 7, 14 lub 30 dni. Za okres przedłużenia należy zapłacić z góry, przed upływem terminu przedłużenia. Przykład kosztów przedłużenia pożyczki zaciągniętej na 30 dni w wysokości 1000 zł wynosi odpowiednio:

  ü 7 dni – 223 zł,

  ü 14 dni – 250 zł,

  ü 30 dni – 300 zł.

  W wyniku braku spłaty pożyczki, NetCredit ma prawo do naliczenia karnych odsetek, w wysokości ustawowej oraz składki ubezpieczenia za czas opóźnienia zwrotu pożyczki w wysokości określonej w Tabeli Opłat i na zasadach określonych w Ramowej Umowie Pożyczki. NetCredit ma również prawo do rozpoczęcia procesu windykacji i obciążenia klienta kosztami tego postępowania:

  ü opłatę upominawczą w kwocie 15 zł za każdy monit wysłany do pożyczkobiorcy przez firmę lub osobę trzecią działającą w imieniu firmy po 16 oraz po 26 dniu zaległości oraz

  ü 25 zł za wezwanie do zapłaty wysłane do klienta przez firmę lub osobę trzecią działającą w imieniu firmy po 90 dniu zaległości.

Poleć tę stronę