1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy można bez kosztowo odstąpić od umowy pożyczki w SMS Kredyt?

Dyskusja w 'Sms Kredyt' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 15 Lipiec 2015.

  1. Zielony

    Zielony Member

    Kiedyś czytałem o czymś takim, że zawierając umowę na odległość, nie w siedzibie przedsiębiorcy, czyli oferenta, ma się 14 dni na odstąpienia od jej warunków, bez ponoszenia z tego tytułu negatywnych konsekwencji. Stąd też i moje pytanie, czy taka zasada istnieje i czy można ją odnieść także do zawierania umów o pożyczkę, np. w firmie pożyczkowej SMS Kredyt? Czy jest możliwość odstąpienia od umowy pożyczki bez konieczności płacenia odsetek od pożyczonej kwoty, jeśli razem z odstąpieniem zwrócę całą kwotę pożyczkodawcy?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Rzeczywiście taki przepis znalazł się w ustawie o kredycie konsumenckim i innych ustawach dotyczących praw konsumentów w Polsce i w Unii Europejskiej. Możesz odstąpić w SMS Kredyt od umowy pożyczki, zgodnie z Ustawą z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Musisz zrezygnować oficjalnie z pożyczki. Masz tak jak napisałeś, 14 dni od dnia udzielenia pożyczki na złożenie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od udzielonej pożyczki. Wzór takiej rezygnacji otrzymujesz wraz z Umową pożyczki od SMS Kredyt. Następnie, po złożeniu czy wysłaniu takiego oświadczenia będziesz miał 30 dni na zwrot pożyczonej kwoty pieniędzy od SMS Kredyt wraz z odsetkami ustawowymi. Szczegółowe zasady związane z odstąpieniem znajdziesz w Umowie pożyczki. Odstąpienie od udzielonej pożyczki nie wpłynie w żaden sposób na możliwość otrzymania kolejnej pożyczki w SMS Kredyt pod warunkiem, że po odstąpieniu zwróciłeś całą pożyczoną kwotę.

Poleć tę stronę