1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy można odstąpić od umowy zawartej z Via Sms?

Dyskusja w 'Via Sms' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 11 Marzec 2014.

 1. Gość

  Gość Gość

  Zastanawiam się, jakie konsekwencje musiałbym ponieść, gdybym zdecydował się na zerwanie umowy z Via Sms. Czy mogę sprawdzić, co mnie czeka w takiej sytuacji? Nie chcę już dłużej spłacać pożyczki zaciągniętej w Via Sms, co oznacza, że nie dotrzymam terminu spłaty, a zwrócę pieniądze wcześniej. Czy będzie to równoznaczne z zerwaniem umowy pożyczkowej z Via Sms?
 2. Sofista

  Sofista Member

  Przede wszystkim, jeśli powód odstąpienia od umowy pożyczki jest taki jak mówisz, nie musisz zrywać umowy z Via sms. Możesz spłacić wcześniej takie zobowiązanie, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

  Natomiast, jeśli rzeczywiście chcesz odstąpić od umowy pożyczki udzielonej przez Via Sms, to w umowie pożyczkowej przewidziano taką sytuację. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a każda ze stron może ją wypowiedzieć z zachowaniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Pożyczkobiorca, bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od zawartej umowy lub od poszczególnych pożyczek, w terminie 14 dni od daty ich zawarcia. Wystarczy w tym celu złożyć stosowne oświadczenie do Via Sms. Po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu i zwróceniu przez pożyczkobiorcę kwoty do wypłaty wraz z naliczonymi proporcjonalnie odsetkami należnymi za okres od wypłaty pożyczki do dnia jej spłaty na konto pożyczkodawcy, pożyczkodawca musi dokonać całkowitego rozliczenia pożyczki w terminie 30 dni.

Poleć tę stronę