1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy można oszukać firmę pożyczkową

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika Kolegic, 24 Sierpień 2014.

 1. Kolegic

  Kolegic New Member

  Czysto hipotetycznie. Słyszaliście o jakiś przekrętach na firmach pożyczkowych? Zawsze to o nich słyszy się złe zdania, a może też są jakieś luki prawne, dzięki którym można by nie spłacać tych zaciągnietych u nich pożyczek?
 2. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Każdego i zawsze można oszukać. Nawet firmę pożyczkową i bank, przedstawiając lewe zaświadczenie o dochodach np. Pytanie jednak po co to robić, skoro prawda ujrzy światło dzienne, a sumy pożyczanych pieniędzy nie są tak zawrotne, by uciec z nimi z za granicę.
 3. Bankieria

  Bankieria Member

  Jednym z popularniejszych oszustw jest zaciąganie pożyczki na osoby trzecie - oszuści dysponują danymi osobowymi. Ostatnio głośna była sprawa jak oszuści podszywali się pod agencje pośrednictwa pracy - zbierali dane osobowe, udawało im się nawet zrobić przekręt z przelwem weryfikacyjnym.
 4. tadeush

  tadeush Member

  czy pożycza się z banku, czy z firmy pożyczkowej to powinno się być szczerym. to jest biznes, a żadnego biznesu nie powinno się rozpoczynać od kłamstw. najważniejsze jest by być wiarygodnym. wtedy mamy większe szanse na pożyczkę. a jak dostaniemy pożyczkę dzięki oszustwom to na pewno dobrze na tym nie wyjdziemy, możemy nawet trafić za to do więzienia.
 5. kowalsky

  kowalsky Member

  nie rozumiem dlaczego chcesz oszukiwać firmy pożyczkowe. to nie jest takie proste, bo takie firmy mają dostęp do najlepszych prawników, więc nie ma szans by cokolwiek umknęło ich uwadze. ich umowy są opracowywane przez fachowców, którzy na pewno wzięli pod uwagę takich cwaniaczków jak Ty.
 6. patka99

  patka99 Member

  firmy pożyczkowe zwykle maja sztaby prawników, którzy czuwają nad tym, by ich umów pożyczkowych nie dało się zinterpretować na niekorzyść tych firm. dlatego nie wierzę, żeby dało się oszukać taką firmę. a nawet, gdyby jakimś cudem Ci się udało, to taka firma Ci nie popuści. a pamiętaj - oni mają najlepszych prawników, a Ty? pewnie nie. weź to pod uwagę.
 7. bronka

  bronka Member

  nawet "czysto hipotetycznie" to nikt Ci nie powie czy można oszukać takie firmy. wiesz czemu? bo to przestępstwo i nikt nie powinien nikomu podpowiadać jak je popełnić, bo byłby współwinny tego przestępstwa.
 8. zero-procent-pl

  zero-procent-pl New Member

  jak kraść to miliony, jak siedzieć to lata, ryzykować zarzut wyłudzenia dla g*nianych kilkuset zł to marny pomysł, rozumiem wypłacić 4 mln z nieswojego konta, to ma rozmach i polot, jest z czym zaczynać nowe życie, a szarpać si pół życia za 500 zł, pomysł marny
 9. Katusza

  Katusza New Member

  Pamiętajcie, że wszystkie firmy udzielające pożyczek i kredytów zanim wypłacą kasę sprawdzają według swoich systemów jak dana osoba rokuje i na tej podstawie wypłacają pieniadze. Dlatego możliwość ich oszukiwania są dosyć niewielkie.
 10. pozwany

  pozwany New Member

  Najczęstsze oszustwo kredytowe / pożyczkowe to na podrobione zaświadczenie o zarobkach.
 11. pozwany

  pozwany New Member

  Dodam jeszcze że gdyby banki w każdym przypadku sprawdzały wyciąg z rachunku bankowego w pdf to wszelkie podrobione zaświadczenia o zarobkach byłyby na nić.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki pozabankowe czy ktos zna firme EFC European Financial Corp. warszawa 18 Czerwiec 2016
Pożyczki pozabankowe Pożyczka na firmę - rady i opinie 23 Grudzień 2015
Pożyczki chwilówki Jak założyć firmę z pożyczkami od ręki? 25 Sierpień 2014
Pożyczki - forum ogólne Pożyczka na własną firmę. 12 Sierpień 2014
Kredyty pod hipotekę Kredyt pod hipotekę na firmę? 29 Maj 2014
Pożyczki - forum ogólne Staram sie o pożyczkę w Zaimo. Czy ktoś zna tą firmę? 24 Marzec 2014
Via Sms Czy możecie polecić Via Sms jako firmę pożyczkową? 11 Luty 2014

Poleć tę stronę