1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy nie spłacając pożyczki z SMS Kredyt narażam się na wizytę komornika?

Dyskusja w 'Sms Kredyt' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 9 Lipiec 2015.

  1. Zielony

    Zielony Member

    Jakie kroki prawne podejmie SMS Kredyt, jeśli spóźnię się ze spłatą pożyczki lub raty zobowiązania pożyczkowego, albo w ogóle nie będę spłacać pożyczki i odbierał od nich wiadomości? Czy w takiej sytuacji zapuka do moich drzwi komornik, czy też SMS Kredyt jakoś samodzielnie radzi sobie ze ściąganiem swoich należności?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Na początku przy spóźnieniu z zapłatą raty pożyczki czy zwrotem całej jej kwoty, firma SMS Kredyt będzie się z Tobą kontaktowała i nakazywała zapłatę wraz z odsetkami naliczonymi zgodnie z umową pożyczkową, jaką podpisałeś. Jeśli to nie przyniesie rezultatów, musisz spodziewać się windykacji należności, a później rzeczywiście sprawa może zostać oddana do sądu. Po nadaniu jej klauzuli wykonalności, komornik może ściągnąć z Twojego konta i posiadanego majątku dług na rzecz SMS Kredyt. Obciążą Cię jeszcze przy tym kosztami procesowymi i kosztami zatrudnienia komornika.

Poleć tę stronę