1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy podżyrować kredyt koleżance?

Dyskusja w 'Forum kredytowe' rozpoczęta przez użytkownika annamors, 2 Grudzień 2014.

 1. annamors

  annamors Member

  Koleżanka poprosiła mnie o podżyrowanie jej kredytu. Nigdy nikt mnie o to nie prosił i nie wiem za bardzo co i jak odpowiedzieć tej koleżance. Ona chce wziąć z banku 20.000 zł na samochód. Mówi że nikt z rodziny nie może być jej żyrantem bo już mają jakieś długi i banki się na nich nie zgodzą. Co muszę robić jako żyrant?
  Powinnam w ogóle się zgodzić? Nie zarabiam dużo więc nie wiem,czy będzie mnie stać na spłacanie rat jej kredytu gdyby ona tego nie robiła.

  Boję się że jak sie nie zgodzę to stracę koleżankę :confused: Ona obiecuje ze będzie spłacać ten kredyt ale czy jej obietnica wystarczy? :eek:
 2. majka

  majka Member

  Jeśli się nie zgodzisz a koleżanka się obrazi to znaczy, że nie powinnaś się nią w ogóle przejmować. Jeśli ona grozi, że zerwie znajomość gdy nie podżyrujesz jej kredytu to nie powinnaś jej ufać. Równie dobrze może zerwać znajomość gdy podżyrujesz jej kredyt, a na przestanie go spłacać.
 3. tadeush

  tadeush Member

  jeśli masz podejrzenia, że koleżanka chce Cię tylko wykorzystać do podżyrowania kredytu i potem zostawić z długami to trzymaj się od niej jak najdalej. a nawet jeśli się zgodzisz, a mówisz że zarabiasz niewiele, to bank może nie zaakceptować Cię jako żyranta. bo przecież bankowi chodzi o to, żeby miał kto spłacać kredyt. a jak Ciebie na to nie stać to bank będzie wymagał od Twojej koleżanki innego żyranta.
 4. lisek

  lisek Member

  ja bym się na Twoim miejscu nie zdecydowała na bycie żyrantem. widzę, że nie ufasz do końca tej koleżance, więc powinnaś zaufać swoim przeczuciom. pieniądze często mogą zepsuć przyjaźń. wytłumacz spokojnie koleżance dlaczego nie chcesz podzyrować jej tego kredytu. na pewno zrozumie :)
 5. ClarkCant

  ClarkCant New Member


  Radzę zapomnieć o sprawię i powiedzieć NIE. Bo to jest wilki kłopot dla osoby która musi faktycznie to spłacać. A jak cała rodzina jest zadłużona to porażka wychowawcza.
 6. zero-procent-pl

  zero-procent-pl New Member

  kredyt na samochód dostaje się głównie pod zastaw samochodu, to jest g łowne zabezpieczenie jeśli żądają żyranta, to koleżanka bardzo marnie wypada ze zdolnością, po zakupie auta i dodatkowo po odczuciu kosztów posiadania samochodu, zapewne jej zdolność spadnie do 0. A to oznacza że to ty będziesz spłacała, wierzyciel i komornik wybierają osobę z której łatwiej egzekwować dług, często jest to żyrant. Jak będziesz musiała później egzekwować dług od koleżanki to przyjaźń zniknie na 100%. Jak nie ma kasy, trudno trzeba poszukać fury za 4000
 7. Raczej koleżanki nie stracisz, za to możesz tracić swoje pieniądze kiedy koleżanka przestanie spłacać kredyt. Jeżeli myślisz, że możesz jej zaufać i wiesz że ona spłaci ten kredyt możesz podżyrować kredyt. Jednak zdarzyło się już wiele przypadków że żyranci musieli spłacać kredyty za swoich znajomych i stracili i pieniądze i kolegów.
 8. ClarkCant

  ClarkCant New Member

  Ciężkie jest czasem życie jak się dba o zdanie innych.
  A czasem warto mieć swoje.
 9. lukasz.kostka

  lukasz.kostka New Member

  Umiesz liczyć - licz na siebie. Ja bym się na Twoim miejscu nie pakował w żadne żyrowanie. Tyle już było przypadków, że ktoś podżyrował i potem został sam ze spłatą tego kredytu. I tak jak mówi reszta - jeśli koleżanka nie zrozumie Twojej odmownej decyzji to znaczy, że chyba nie jest Twoją prawdziwą koleżanką. Nie można od nikogo wymagać takich rzeczy, to może być co najwyżej dobrowolna przysługa. Zastanówcie się trzy razy zanim podejmiecie decyzję o być żyrantem, ale ja Wam tak czy siak stanowczo odradzam.
 10. Radosław

  Radosław New Member

  Miałem kiedyś dziewczynę, dałbym sobie za nią rękę obciąć, i co teraz? :)
  BasiaNi lubi to.
 11. BasiaNi

  BasiaNi New Member

  Jeśli nie jest to twoja przyjaciółka lub inna bardzo bliska osoba, to ja bym się nie zgodziła. Mimo wszystko to duża odpowidzialność i nigdy nie masz pewności, że ona to spłaci.
 12. walutka

  walutka Member

  Moim zdaniem lepiej nie. Może to być koniec Waszej przyjaźni.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki chwilówki Oferta kredytu inwestycyjnego 11 Listopad 2020
Pożyczki pozabankowe Pożyczka kredyt online Wniosek wypełnisz już tutaj ! Bez bik krd 18 Październik 2020
Pożyczki dla zadłużonych Pożyczka kredyt online Wniosek wypełnisz już tutaj ! Bez bik krd 15 Październik 2020
Pożyczki bez BIK Pożyczka kredyt online Wniosek wypełnisz już tutaj ! Bez bik krd 15 Październik 2020
Pożyczki pozabankowe Pożyczka od prywatnego inwestora dla osób zadłużonych i ze słabą zdolnością kredytową 21 Sierpień 2020
Pożyczki - forum ogólne Kredyty 27 Czerwiec 2020
Pożyczki - forum ogólne Kredyt dla zadłużonych + BONUS 50zł 9 Grudzień 2019

Poleć tę stronę