1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy pożyczki bezpośrednie są bezpieczne?

Dyskusja w 'Pożyczki bezpośrednie' rozpoczęta przez użytkownika erni, 20 Lipiec 2013.

 1. erni

  erni Gość

  Czy pozyczki bezpośrednie są bezpieczne? Jakie mechanizmy i zabezpieczenia stosują serwisy poyczkowe dla ochrony interesów poyczających ale przede wszystkim inwestujących swoje środki?
 2. Dejw

  Dejw Gość

  Większość serwisów Social Lending ma zaawansowane i wielowymiarowe systemy zabezpieczeń wzorowane na systemach zagranicznych - działających na rynku social lending kilka lat i osiągających bardzo dobre rezultaty. Mechanizmy zostały w odpowiedni sposób przystosowane do potrzeb polskiego rynku, zmodyfikowane i w niektórych elementach także rozszerzone.

  Różne serwisy SL stosują różne stopnie zabezpieczeń:
  1. Dwustopniowa weryfikacja tożsamości
  2. Weryfikacja finansowa, scoring i sprawdzanie wiarygodności finansowej w bazach KRD, InfoMonitora (a za jego pośrednictwem również w BIK i ZBP)
  3. Dywersyfikacja ryzyka poprzez systemy rozliczeniowe, dostęp do bazy dokumentów skradzionych i zastrzeżonych
  4. Monitoring i powiadomienia, harmonogramy i komunikaty
  5. Ubezpieczenia
  6. Windykacja
  7. Grupy społecznościowe
  8. Czarne listy niesolidnych dłużników
 3. bluejeans

  bluejeans Member

  Dejw to chyba jakiś inwestor, bo całkiem nieźle zna się na rzeczy. a tez niedawno się nad podobna sprawą zastanawiałem. Fajnie, że trafiłem na ten wątek
 4. josef1

  josef1 Member

  Jeżeli spiszesz umowę z pożyczkodawcą, z całą pewnością taka pożyczka będzie bezpieczna. Myślę że nawet bezpieczniejsza aniżeli gdybyś zaciągał ją w parabanku i na pewno o wiele tańsza:)
 5. zośka

  zośka Member

  czy na pewno - nie byłabym tego taka pewna. No różnie bywa z tymi pożyczkami. Nie ma co uogólniać, że jedne są super, a drugie bee ;)
 6. Tomek z Lendico

  Tomek z Lendico New Member

  Za inne platformy SL nie wypowiem się, ale zabezpieczenie w Lendico wygląda tak jak opisał w punktach Dejw. Dokładnie to Lendico opiera się na danych z Krajowego Rejestru Długów oraz BIG Infomonitor, a także na autorskim algorytmie oceniającym wypłacalność klientów - co istotne taka wielostopniowa weryfikacja jest bezpłatna. W tej chwili na Lendico.pl spłacalność pożyczek wynosi 100% (na dłużej istniejącym Lendico w Niemczech spłaca się regularnie 98% pożyczek).
 7. IGA

  IGA New Member

  rozumiem, że osoby, które mają wpisy w BIK nie dostaną pożyczki w Lendico?
 8. Tomek z Lendico

  Tomek z Lendico New Member

  Jeśli chodzi o BIK, to Lendico weryfikuje potencjalnych pożyczkobiorców na podstawie autorskiego algorytmu, dzięki czemu osoby bez wpisu w BIK także mogą ubiegać się o pożyczkę.
 9. luppalo

  luppalo New Member

  to, że bez wpisu w BIK się mogą ubiegać to akurat żadna nowość. Ale pytanie chyba dotyczyło osób właśnie z bikiem
 10. Grześ

  Grześ New Member

  co do ryzyka, to niektóre firmy pożyczkowe, mają kilka stopni ryzyka, który wybierasz - inwestycje najbardziej ryzykowne charakteryzują się większą stopą zwrotu. to od Ciebie zależy, co wybierzesz...
 11. Tomek z Lendico

  Tomek z Lendico New Member

  @luppalo , Lendico używa własnego algorytmu, więc nawet jeśli osoba ma wpisane zadłużenie w BIK, to może uzyskać pożyczkę w Lendico.

Poleć tę stronę