1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy pożyczki pozabankowe będą zamykane?

Dyskusja w 'Pożyczki pozabankowe' rozpoczęta przez użytkownika Miszczak, 26 Maj 2014.

 1. Miszczak

  Miszczak New Member

  Słyszałem ostatnio, że ma być zakaz pożyczania dłużnikom, że każdy kto jest w BIK, nie będzie mógł pożyczyć pieniędzy (nawet w pożyczkach pozabankowych). Czy to w ogóle możliwe? Wtedy przecież upadnie większość firm pozabankowych.
 2. Sylwia

  Sylwia Member

  Mi się też coś takiego o uszy obiło. Myślałam że to żart, ale skoro inni też to słyszeli, więc coś w tym musi być. Ale swoją drogą już współczuję wszystkim dłużnikom, bo często pożyczki chwilówki to dla nich jedynie wyjście.
 3. Aleksandra1984

  Aleksandra1984 New Member

  Pisali o tym kilka razy na bankierze i w kilku innych portalach. Nie wiem czy to przejdzie, ale kilka firm pożyczkowych by oberwało. A może to i lepiej... Bo przynajmniej zostaną na rynku te firmy, które pożyczają na ludzkich zasadach, a nie na złodziejskich.
 4. Urszula

  Urszula Member

  Nie koniecznie te firmy upadną, ale na pewno będą miały mniej klientów. Jednak w takich miejscach pożyczają też ludzie, którzy potrzebują gotówki od ręki.
 5. iTerra

  iTerra Member

  weszła ustawa antylichwiarska. pewnie część pożyczkodawców upadnie. a cześć się utrzyma. według mnie dobrze. skończy się prześciganie, w oprocentowaniu pomiędzy nimi. na pewno mniej osób będzie korzystać z takich pożyczek, przez co część parabanków zostanie zamkniętych. ale znając życie zaraz ktoś wpadnie na pomysł jak to obejść
 6. alicce

  alicce Member

  fajnie by było, jednak to nie jest takie łatwe. znając życie zaraz to Polacy jakoś obejdą, wynajdą luuke w prawie i biznes dalej się będzie kręcił
 7. Andrzej78

  Andrzej78 New Member

  Nie słyszałam o tym... ta zmiana ma wejść w formie ustawy? Myślę, że ludzie i tak znajdą sposób żeby obejść ten przepis...
 8. kowalsky

  kowalsky Member

  ja nic o tym nie słyszałem. chyba coś Ci się pomyliło. zdajesz sobie sprawę, że każdy, kto brał pożyczkę lub kredyt w banku jest w BIK? BIK gromadzi wszelkie informacje, nie tylko te o dłużnikach. można tam znaleźć informacje także o regularnych spłatach zobowiązań przez klientów.
 9. Krzyjus

  Krzyjus Member

  To już się od dawna mówi o ukróceniu działalności firm pożyczkowych, ale na razie to są chyba tylko groźby ze strony władzy. Na razie te firmy działają i dobrze się mają, bo nikt ich tak właściwie nie kontroluje. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym, gdy się bierze pożyczkę. Nigdy nie wiadomo czy trafimy na uczciwą firmę czy na taką mniej uczciwą.
 10. bronka

  bronka Member

  to tylko plotki. BIK służy tylko bankom. a poza tym nikt nie zabroni firmom pożyczkowym pożyczania pieniędzy ludziom z długami. robią to na własne ryzyko, więc co komu do tego?
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki pozabankowe DARMOWE POŻYCZKI POZABANKOWE DLA NOWYCH KLIENTÓW (0% PRSO) 22 Marzec 2020
Pożyczki pozabankowe Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 27 Czerwiec 2019
Pożyczki pozabankowe Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 3 Czerwiec 2019
Pożyczki pozabankowe Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 27 Maj 2019
Pożyczki - forum ogólne Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 27 Maj 2019
Vivus Legalne Pożyczki Bankowe i Pozabankowe . Najlepsze Oferty. 20 Maj 2019
Pożyczki - forum ogólne Pożyczki pozabankowe dla Firm 30 Marzec 2017

Poleć tę stronę