1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy przy udzielaniu pożyczki Via Sms sprawdza informację o kliencie w BIK?

Dyskusja w 'Via Sms' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 6 Marzec 2014.

  1. Gość

    Gość Gość

    Nie posiadam w BIK żadnych wpisów- ani pozytywnych, ani negatywnych i zawsze wydawało mi się, że to dobrze, że nigdy nie zaciągałam żadnych pożyczek i kredytów. Okazuje się jednak, że nie do końca jest to prawdą. Pozytywne wpisy w BIK przydałyby się, ponieważ mogłabym szybciej zaciągać pożyczki w bankach. Tymczasem, pozostaje mi wnioskowanie o pożyczkę w para banku. Czy Via Sms bierze pod uwagę wpisy w BIK? Czy ich brak będzie przeszkodą do zaciągnięcia pożyczki?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Nie ma znaczenia to, czy masz wpisy w BIK czy nie. Via Sms nie jest wróżką i nie sprawdzi BIK, ponieważ nie ma do tego prawa. Jeśli chciałaby sprawdzić wpisy w BIK każdego klienta, musiałaby mieć jego zgodę i zapłacić za dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej, a to nieekonomiczne. Dlatego też, nawet przy wpisach w BIK, czy ich braku, Via Sms samodzielnie podejmuje decyzję o udzieleniu bądź nie pożyczki gotówkowej klientowi, który o nią wnioskuje.

Poleć tę stronę