1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy przy udzielaniu pożyczki Via Sms sprawdza informację o kliencie w BIK?

Dyskusja w 'Via Sms' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 6 Marzec 2014.

  1. Gość

    Gość Gość

    Nie posiadam w BIK żadnych wpisów- ani pozytywnych, ani negatywnych i zawsze wydawało mi się, że to dobrze, że nigdy nie zaciągałam żadnych pożyczek i kredytów. Okazuje się jednak, że nie do końca jest to prawdą. Pozytywne wpisy w BIK przydałyby się, ponieważ mogłabym szybciej zaciągać pożyczki w bankach. Tymczasem, pozostaje mi wnioskowanie o pożyczkę w para banku. Czy Via Sms bierze pod uwagę wpisy w BIK? Czy ich brak będzie przeszkodą do zaciągnięcia pożyczki?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Nie ma znaczenia to, czy masz wpisy w BIK czy nie. Via Sms nie jest wróżką i nie sprawdzi BIK, ponieważ nie ma do tego prawa. Jeśli chciałaby sprawdzić wpisy w BIK każdego klienta, musiałaby mieć jego zgodę i zapłacić za dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej, a to nieekonomiczne. Dlatego też, nawet przy wpisach w BIK, czy ich braku, Via Sms samodzielnie podejmuje decyzję o udzieleniu bądź nie pożyczki gotówkowej klientowi, który o nią wnioskuje.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Incredit Czy przy udzielaniu pożyczki Incredit kontroluje BIK? 26 Czerwiec 2015
Profi Credit Jakich dokumentów będzie wymagała firma Profi Credit przy udzielaniu pożyczki dla przedsiębiorcy? 18 Lipiec 2014
Vivus Czy przy udzielaniu pożyczki w Vivus.pl klient jest sprawdzany w bazach BIK? 7 Październik 2013
Asa Kredyt Czy Asa Kredyt sprawdza bazę BIK przy udzielaniu kredytu? 7 Maj 2014
Ogłoszenia pożyczkowe POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020
Pożyczki konsolidacyjne POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020
Forum kredytowe POŻYCZKI OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020

Poleć tę stronę