1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy to oszust jeśli każe wpłacić pieniądze na konto przed udzieleniem pożyczki??

Dyskusja w 'Pożyczki - forum ogólne' rozpoczęta przez użytkownika jadam, 9 Sierpień 2013.

 1. jadam

  jadam Gość

  Ja staram się o kredyt u pewnego człowieka ale kazał mi wpłacić 430 zł na podane przez niego konto jako ubezpieczenie kredytu i przesłanie do niego potwierdzenia wpłaty, ale mam obawy co do tej wpłaty. Chętnie na ten temat porozmawiam.
  Pozdrawiam
 2. lucjan

  lucjan Member

  Myślę, że nie należy wpłacać żądnych zaliczek. Każdy fachowo pracujący doradca jedynie po podpisaniu umowy i wypełnieniu wszystkich dokumentów może wnosić o zapłatę. Nie polecam wnosić żadnych opłat
 3. caryca33

  caryca33 New Member

  Najlepszym wyjściem jest branie pożyczek w bankach. Poza nimi branie pożyczek jest bardzo ryzykowne, a wpłacanie zaliczek i innych opłat jest co najmniej dziwne.
 4. okpl

  okpl Member

  Nie każdy może wziąć pożyczkę w banku. A firmy pozabankowe zaczynają pomiędzy sobą konkurować o klienta.
  Jednak każde żądanie wpłaty prowizji na konto przed udzieleniem pożyczki to zwykłe oszustwo. Jedynym wyjątkiem są przelewy weryfikacyjne klienta z jego konta w wysokości maksymalnie 1 zł. Taką formę weryfikacji stosują firmy pozabankowe przy udzielaniu ekspresowych pożyczek.
 5. mazur

  mazur New Member

  Ja również nie polecam nic płacic, jeśli jest to pożyczka z banku to Twój doradca chce Cie oszukac a jeśli jest to pozabankowa instytucja to myślę, że to normalna procedura.
 6. kolek

  kolek New Member

  bardzo często takie sprawy to są nakręcane przez oszustów. spora część chwilówek nie wymaga wcale zabezpieczenia. zwlaszcza nie rób tego, jesli to jest niesprawdzona wcześniej przez Ciebie firma. Bo się okaże, że jeszcze będziesz w plecy 430 zł
 7. jadwiga

  jadwiga New Member

  zazwyczaj tak jest. tylko niektóre firmy, mają taką opłatę. ale to polecam korzystać z firm, które juz są sprawdzone i przetestowane. lepiej w takich pierwszych lepszych nie brac, bo bardzo często to oszuści
 8. noszka

  noszka Member

  nie zawsze. niektóre parabanki na tej zasadzie działają. Jednak trzeba uważąć, zwłaszcza kiedy pożycza się u niesprawdzonych "pożyczkodawców". wtedy ryzyko oszustwa jest większe :)
 9. kolorowy

  kolorowy Member

  niekoniecznie. niektóre chwilówki również mają wymóg wpłaty kwoty - nawet około 50 gr - po to aby zweryfikowac dane, jednak trzeba uważąć
 10. lyzka

  lyzka Member

  a co to za firma. ja się tak raz naciełam na oszusta, jednak nei jest to reguła. niektórzy po prostu weryfikują dane ( w zasadze większość z tego co wiem) - jednak kwota jest w wysokości około 1 zł.
 11. rybeńka

  rybeńka New Member

  niekoniecznie - tak jak piszą wyżej, niektóre firmy weryfikują tak dane - ale korzystaj z tych sprawdzonych pożyczek :D
 12. piątniczek

  piątniczek New Member

  ostatnio mój znajomy się naciął i przelał tak komuś około 40 zł. I tak widział i swoje 40 zł i pieniądze, które miał dostać. Należy mocno uważać, gdzie się pozycza
 13. optima

  optima New Member

  spora częśc instytucji tak weryfikuje dane - ale to są zazwyczaj małe kwoty na kilka złotych :)
 14. Edyta M.

  Edyta M. New Member

  Absolutnie nie zgadzaj się na takie rozwiązanie, szczególnie jeśli nikt ci tej osoby nie polecił, tylko sama ją znalazłaś. Mnóstwo jest oszustów tego typu, trzeba więc zachować rozwagę i ostrożność.
 15. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Ostatnio w mediach jest bardzo głośno na temat oszustw internetowych związanych z wyłudzaniem kredytów. Trzeba uważać na to komu udostępnia się swoje dane i wysyła na przykład skany dowodów osobistych.
 16. Jerzyk

  Jerzyk New Member

  Zdarzają się sytuacje że trzeba zainwestować drobną sumę, ale 430 zł to lekka przesada. Ja na twoim miejscu bym uważał na tego człwieka coś podejrzanie wysoka ta kwota weryfikacyjna
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki - forum ogólne UWAGA NA OSZUSTA 30 Kwiecień 2020
Pożyczki bezpośrednie Oszustwa w pożyczkach prywatnych 24 Sierpień 2014
Kredito24 Oszustwa w Kredito 24 23 Listopad 2013
Kokos Oszust na Kokosie 9 Sierpień 2013

Poleć tę stronę