1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy w SMS 365 mogę rozmyślić się i odstąpić od umowy?

Dyskusja w 'Sms 365' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 11 Grudzień 2014.

  1. Zielony

    Zielony Member

    Słyszałem, że w przypadku umów zawieranych na odległość, a właśnie z taką mamy przecież do czynienia w przypadku firmy SMS 365, można odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji w ciągu kilku pierwszych dni od jej zawarcia. Nie jestem pewien, ile mam czasu na zerwanie umowy jak ją już podpisze. Czy rzeczywiście istnieje takie prawo dla konsumenta, czy akurat w przypadku pożyczek nie będzie miało ono swojego zastosowania?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Taka opcja została uwzględniona w umowie pożyczkowej, jaką klient zaciągający pożyczkę zawiera z SMS 365. Zgodnie z art. 16c ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny pożyczkobiorca może każdorazowo bez podania przyczyny odstąpić od umowy pożyczki w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Termin do odstąpienia liczy się od dnia otrzymania przez pożyczkobiorcę kwoty pożyczki na rachunku bankowym. Jeśli decydujesz się na odstąpienie od umowy w wyznaczonym terminie, SMS 365 nie może ci tego odmówić. Musisz jedynie wypłacić pożyczkodawcy kwotę pożyczki, jaką dostałeś na konto bankowe.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Incredit Gdzie mogę zobaczyć regulamin Incredit? 30 Czerwiec 2015
Incredit Kiedy mogę zaciągnąć drugą pożyczkę w Incredit? 24 Czerwiec 2015
Ekspres Kasa Czy mogę wysłać 1 grosz z konta kolegi? 18 Luty 2015
Ekspres Kasa Gdzie mogę uzyskać dostęp do dokumentów Ekspres Kasa? 16 Luty 2015
Sms 365 Gdzie mogę znaleźć tabelę rat w SMS 365? 19 Grudzień 2014
Net Credit Ile mogę pożyczyć? 12 Wrzesień 2014
Profi Credit Czy mogę zobaczyć cennik z Profi Credit? 3 Lipiec 2014

Poleć tę stronę