1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy zdolność kredytową można sobie "poprawić"

Dyskusja w 'Pożyczki dla zadłużonych' rozpoczęta przez użytkownika Gocha88, 2 Styczeń 2014.

 1. Gocha88

  Gocha88 New Member

  Czy istnieją sposoby na to, aby budować sobie lepszą zdolność kredytową? Czy możemy mieć na to wpływ? Pytam bo zamierzam kupić dom na kredyt i chciałabym przygotować się do tego jak najlepiej.
 2. Barbara

  Barbara New Member

  Ważne jest kiedy kupując jakiś np sprzęt bierzesz go na raty, nawet jeśli nie musisz tego robić, spłacając je regularnie w przyszłości będzie to dużym plusem kiedy bank będzie sprawdzał Twoją zdolność kredytową
 3. seenkar

  seenkar New Member

  Polecam następujące rzeczy:
  - spłacić jak najwięcej zadłużeń (nawet jak się brało na raty)
  - zrezygnować z debetu na koncie
  - zrezygnować z kart kredytowych
  - dobrze było by mieć jakiś wkład własny
  - czasami kredyt hipoteczny można zabezpieczyć inną hipoteką, więc poprawiło by to zdolność
  Last edited by a moderator: 1 Kwiecień 2015
 4. Madlen

  Madlen New Member

  Nie zalegać przede wszystkim ze spłatą wszelkich rat, dodatkowo możesz pokazać że jesteś wypłacalny kupując coś na raty jakiś sprzęt i spłacić wszystko w terminie.
 5. ewelina28

  ewelina28 Member

  Na naszą historie kredytowa i sytuacje finansowa nie patrza np w pozyczka24.info.pl.
 6. kaska_m

  kaska_m New Member

  Jak znajomi brali kredyt na mieszkanie to kobieta, z którą załatwiali wszelkie formalności rozmawiała z nimi na ten temat. I tak jak wspomniała Barbara - jeśli nie ma się w ogóle zdolności to fajnie jest wziąć coś na raty i regularnie to spłacać.
 7. latszuk

  latszuk New Member

  Można poprawić taką zdolność w bardzo prosty sposób.

  Zrezygnować z kart i limitów kredytowych w koncie, ewentualne kredyty sobie skonsolidować. Bardzo ciekawą ofertę ma mBank, Getin Bank i PKO. BP, spłacić co się da z pomocą rodziny. Długów rodzinnych BiK nie uwzględnia.
 8. Hera

  Hera Member

  Dobra rada można też skonsolidować sobie wszystkie zobowiązania w jedno i rozłożyć spłatę na długi okres czasu, przykładowo 30 lat. Najkorzystniejsza jest konsolidacja zabezpieczona hipoteką, ale i bez tego można pozyskać korzystne warunki.
 9. Jasiek

  Jasiek Member

  można w pewien sposób ją poprawić, chociażby kupując coś na raty. pod warunkiem, że regularnie i w czasie się je spłaci. wtedy jest jakaś wiarygodność większa.
 10. luiza

  luiza New Member

  ja czytałam kiedyś ciekawy artykuł na ten temat. żeby zwiększyć swoją zdolność kredytową musisz udowodnić bankowi, że jesteś uczciwym człowiekiem. jak to zrobić? przez kilka miesięcy (zanim zaczniesz starać się o kredyt) nie wypłacaj z konta całej swojej pensji. potem, gdy bank będzie przeglądał Twoje przepływy pieniężne zauważy, że jesteś oszczędny, więc będziesz dobrym kredytobiorcom.
 11. kredyt-ekspert

  kredyt-ekspert New Member

  Przeglądałem Wasze wypowiedzi i z większością się zgadzam, tylko zastanawia mnie jeden fakt, iż odradzacie kart kredytowych. Przecież to właśnie jeden z skuteczniejszych metod razem z braniem przedmiotów na raty na wyrobieniem Sobie dobrej oceny kredytowej.

  Oczywiście nie mówię o kilkunastu kartach kredytowych, bo można się wtedy pogubić i zapętlić, ale 1-3 max kart i spłacać je w terminie przed upłynięciem okresu bezodsetkowego tzw. „grace period”, powoduje to że mamy dużo lepszą ocenę kredytową, która w przyszłości może nam się przydać .

  Oprócz tego jest to świetna metoda na odraczanie Swoich opłat, a co za tym idzie oszczędność, jeżeli dobrze przez te np. 40 dni grace period dobrze zainwestujemy tą kwotę.
 12. krokodyl

  krokodyl New Member

  banki przede wszystkim patrzą na Twoje dochody. więc na pewno zdolność kredytową może poprawić ich wzrost. wpływ na zdolność mają też poprzednie pożyczki i kredyty - jak były spłacane regularnie, bez opóźnień to może to poprawić zdolność kredytową.
 13. Dobry bik oraz dobra sytuacja finansowa oraz stan posiadania wpływają na decyzję banku o przyznaniu i oprocentowaniu kredytu.
 14. Katusza

  Katusza New Member

  Zgadzam sie z przedmówcą. Nawet jeśli ktos jest zadłużony to może sie zgłosić do firm, które wpisały go w rejestry tj. Bik po spłacie swoich zobowiazań i wtedy usuną "nieprzyjemne" z punktu widzenia banków wpisy.
 15. deli

  deli New Member

  No może być problem poprawić sobie zdolność kredytową, chyba jedynie jak się pracuje gdzieś jeszcze poza główną pracą. Ja skorzystałam z pomocy, bardzo mi pomogli i dziś jestem już w lepszej sytuacji finansowej. Warto czasami próbować na razie otrzymać gdziekolwiek kredyt gotówkowy.
 16. kaz.dbr

  kaz.dbr New Member

  Co do tych rat - to czy raty 0% też się w to wliczają? Wystarczy cokolwiek i gdziekolwiek wziąć na raty?
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki pozabankowe Pożyczka od prywatnego inwestora dla osób zadłużonych i ze słabą zdolnością kredytową 21 Sierpień 2020
Pożyczki - forum ogólne Czy alimenty obniżają zdolność kredytową? 4 Luty 2015
Forum kredytowe Czy zdolność kredytowa w polskich bankach jest rożna od zdolności w bankach zagranicznych? 14 Sierpień 2013
Pożyczki - forum ogólne Prywatny inwestor pożyczki również dla osób zadłużonych i ze słabą zdolnością 21 Sierpień 2020
Pożyczki bezpośrednie Pożyczki dla osób bez zdolności 13 Wrzesień 2016
Pożyczki - forum ogólne Czyw interencie można sprawdzić zdolność finansową? 29 Sierpień 2014
Pożyczki - forum ogólne Sprawdzenie zdolności kredytowej 16 Sierpień 2013

Poleć tę stronę