1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czyw interencie można sprawdzić zdolność finansową?

Dyskusja w 'Pożyczki - forum ogólne' rozpoczęta przez użytkownika josef1, 29 Sierpień 2014.

 1. josef1

  josef1 Member

  Witam

  Czy sprawdzaliści może swoją zdolność finansową z pomocą interentu? Czy jest możliwe aby zrobić to poprawnie? Czy też trzeba iść do banku aby ją obliczyć?
 2. Jasiek

  Jasiek Member

  myślę, że, aby ta zdolność byłą wiarygodna to jednak najlepiej udać się do banku. w internecie można w pewien sposób oszacować, ale nigdy nie będzie to w 100% odzwierciedlać sytuacji. Nie korzystałem nigdy z internetowych portali do sprawdzania. jednak wolę, jak zajmie się tym wyspecjalizowana instytucja.
 3. luppalo

  luppalo New Member

  niektóre strony bankowe maja opcje, gdzie można znaleźć odpowiedni kredyt do swoich dochodów, jednak nigdy w pełni nie będzie to dokładnie taka sama weryfikacja, jaką przeprowadza bank.
 4. alicce

  alicce Member

  każdy bank ma swoje indywidualne procedury i kwestie, które sprawdza. także nie ma takiej możliwości, aby sprawdzić to w internecie
 5. Bankieria

  Bankieria Member

  Można sprawdzić zdolność korzystając z kalkulatorów zdolności dostępnych na rożnych stronach. nie oddadzą one jednak w 100 % zdolności, jaka obliczy dany bank. Mało tego może okazać się, iż masz zdolność w jednym banku, a w drugim nie masz. Każdy bank ma swoje metody badania zdolności kredytowej klienta.
 6. Andrzej78

  Andrzej78 New Member

  Dokładnie tak jak piszesz! Ja byłem w takiej sytuacji, że o dziwo kalkulator internetowy wykazał, że nie mam zdolności kredytowej natomiast gdy złożyłem wniosek w banku to otrzymałem pozytywną odpowiedź.
 7. Rafał

  Rafał Member

  Oczywiście, że w internecie można sprawdzić zdolność kredytową. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz hasło - kalkulator obliczania zdolności kredytowej. Możesz obliczyć sobie zdolność przez kilka kalkulatorów, żeby porównać jakie są różnice w obliczeniach.
 8. Maria34

  Maria34 New Member

  Myślę, że najlepiej i najwiarygodniej złożyć wniosek kredytowy w banku i tam Ci obliczą Twoją zdolność kredytową.
 9. Olga75

  Olga75 Member

  Oczywiście, możesz orientacyjnie obliczyć sobie zdolność kredytową w internecie. Jednak uważam, że nie ma co się za bardzo sugerować tym wynikiem. Banki mają bardzo różne kryteria wg których przyznają kredyty dlatego wynik, który otrzymasz z kalkulatora internetowego może być nieco inny.
 10. Igaaa

  Igaaa Member

  Oczywiście, że można i myślę nawet że warto przed pójściem do banku. Chociaż nie powinniśmy się raczej tak w 100% nimi sugerować...
 11. majka

  majka Member

  Musisz wziąć pod uwagę, że każdy bank ma inny sposób na obliczanie zdolności kredytowej, więc w jednym banku możesz mieć lepszą zdolność niż w innym. Poza tym bank oblicza Twoją zdolność tyko wtedy, gdy starasz się np. o kredyt czy pożyczkę. Nie możesz wejść do banku z ulicy i poprosić o obliczenie swojej zdolności, bo jesteś ciekawy jaką masz.
 12. lbreng

  lbreng New Member

  Nie sprawdzisz w internecie swojej zdolności kredytowej.
 13. chwilka

  chwilka New Member

  Ze sprawdzeniem zdolności kredytowej w necie jest jak z wyliczeniem sobie raty kredytu w necie - na oko. Banki mają swoje sposoby na takie wyliczenia i lepiej zrobić to na miejscu. Oczywiście, jeśli jesteś zainteresowany kredytem.
 14. tadeush

  tadeush Member

  Raczej w internecie nie da się sprawdzić zdolności kredytowej. Banki mają specjalne programy, które obliczają Twoją zdolność kredytową po wprowadzeniu różnych danych. Każdy bank ma inny program. Te wszystkie kalkulatory zdolności kredytowej nie są więc zbyt precyzyjne i lepiej się na nim nie opierać.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Asa Kredyt Na jaki procent w rzeczywistości Asa Kredyt pożycza pieniądze? 28 Kwiecień 2014
Vivus Czy w Vivusie rzeczywiście można uzyskać pożyczkę na dowód? 11 Październik 2013

Poleć tę stronę