1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Dlaczego odsetki od pożyczki w Wonga są tak wysokie?

Dyskusja w 'Wonga' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 12 Listopad 2013.

 1. Gość

  Gość Gość

  Na stronie wonga jest kalkulator kredytowy. Wszystko jest ok., tylko zastanawia mnie, dlaczego RRSO kredytu jest aż tak wysokie? Czy wonga nie obowiązują jakieś maksymalne stawki oprocentowania kredytów takie jak dla banków? Czy to możliwe, aby oprocentowanie kredytu wynosiło prawie 4000%?
 2. Sofista

  Sofista Member

  Przy kalkulatorze na stronie głównej wonga nie jest prezentowane zasadniczo oprocentowanie zobowiązania kredytowego zaciąganego na wonga, tylko RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W przypadku pożyczek krótkoterminowych, a z takimi mamy właściwie do czynienia na wonga, prezentowanie klientowi RRSO może tylko odstraszyć. Wiele klientów bierze tą wartość za oprocentowanie i rzecz jasna nie chce zapożyczać się na 4 000% w skali roku. Tymczasem, samo oprocentowanie na wonga nie może przekraczać, podobnie jak w bankach, 16% w skali roku. RRSO uwzględnia jednak wszystkie inne koszty pożyczki, łącznie z kosztem utraconych korzyści dla pożyczkodawcy. Stąd też jest ono takie wysokie.
 3. Finane

  Finane Member

  Gdyż w Wonga masz nie tylko odestki ustawowe ale także inne koszty i prowizję, dlatego takie duże koszty wychodzą.
 4. rumun

  rumun New Member

  A jaka jest kwota przybliżona odsetek oraz prowizji?
 5. Finane

  Finane Member

  Całkowite koszty ponoszone w Wonga (oczywiście bez kosztów windykacynych) widać po wybraniu suwakiem kwoty i terminu spłaty.

Poleć tę stronę