1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Inwestowanie w fundusz inwestycyjny

Dyskusja w 'Inwestycje' rozpoczęta przez użytkownika annamors, 1 Grudzień 2014.

 1. annamors

  annamors Member

  Czy myślicie, że ktoś kompletnie niedoświadczony powinien inwestować w fundusze inwestycyjne? Znajomi powiedzieli mi, że warto inwestować w fundusze, ale ja trochę się boję, bo nic o nich nie wiem. Jaką minimalną kwotę warto zainwestować żeby w ogóle mówić o jakimś zarobku? Kiedy można spodziewać się pierwszych profitów? Może w ogóle powinnam zlecić inwestowanie w moim imieniu jakiemuś profesjonaliście... Co sądzicie?
 2. janek_naj

  janek_naj New Member

  "Fundusze" to zbyt ogólne sformułowanie. zależy o jakim konketnie myślisz. Ja miałem do czynienia z kilkoma ale polecić mogę tylko jeden. wcześniej płaciłem za zarządzanie a efekty były mierne. nie chcę oczerniać adnej konkretnej firmy, ale nie decyduj sie na taki typ opłat. aktualnie w mm prime rozliczam się tak, ze płacę im % od uzyskanego zysku. zyski nagle staly sie lepsze.. przypadek? raczej nie. prawda jest taka, ze jak rozliczaja sie za efekt, to i im bardziej zalezy.
 3. jatoja33

  jatoja33 New Member

  Jeśli nie posiadasz rozeznania w temacie, radzę CI powierzyć to specjaliście, który zbuduje Ci portfel, będzie go monitorował i raportował zmiany. Oprócz podanego wyżej rozwiązania polecam Ci również poszukanie niezależnego specjalisty, który będzie działał tylko "pod Ciebie" (jest chociażby Piotr Bralczyk w Warszawie) - tu nie ryzykujesz ofert z * czy planów sprzedażowych.
 4. wieslaw75

  wieslaw75 New Member

  Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji. Otóż również uważam, że jeśli nie jesteśmy doświadczonymi w kwestii funduszy, to może rzeczywiście warto zlecić to specjaliście. Dobrze przedmówca powiedział wlaśnie o panu Piotrze. Skontaktować się z nim można przez stronie kredyty-szybkie.pl. On nie pracuje dla żadnych korporacji tego typu, dlatego działa dla zysku klienta a nie dla zysku jakiejś firmy. No i dodatkowo kontakt z nim jest bardzo dobry, bo nie jest nastawiony na masówkę, tylko na profesjonalne doradztwo.
 5. annazak

  annazak New Member

  Jeżeli mamy dodatkową gotówkę na swoim koncie, warto skorzystać również z lokat bankowych. Teraz banki proponują nam całkiem niezłe oprocentowanie. Ostatnio skorzystałam z lokaty w Meritum Banku z oprocentowaniem 5%. warto "zamrozić" gotówkę na jakiś czas i zyskać na tym.
 6. bonarek

  bonarek New Member

  Fakt, natomiast lokaty wiążą się: po 1 z dodatkowymi produktami, po 2 - ze stałym, ale nie koniecznie odpowiednim zyskiem. TFI to oczywiście pewne ryzyko, niemniej z profesjonalistą jak wspomniany pan Bralczyk z pewnością jest to łatwiejsze i korzystniejsze.
 7. Amylaza

  Amylaza New Member

  Moim zdaniem to świetny sposób na inwestowanie swoich pieniędzy chociaż, żeby się tego nauczyć warto wypracować sobie trochę wiedzy na mniejszych kwotach. Mój mąż tak robił i tym sposobem powoli zyskiwał. Oczywiście, że nie zawsze jest się na +, ale zawsze można umiejętnie rozdzielić pieniądze tak, żeby zrównoważyć ryzyko. Nie warto zlecać tego komuś, bo nikt nie zadba o Twoje pieniądze tak jak Ty sa. My inwestowaliśmy w fundusze Compensa i na stronie mamy nad nimi stała kontrolę. To też ważne żeby mieć możliwość w każdej chwili wykonać jakiś ruch.
 8. natalka1012

  natalka1012 New Member

  Wydaje mi się że najpierw należałoby zgłębić wiedzę o finansach i spróbować swoich sił w wirtualnym inwestowaniu. Przeglądając różne strony znalazłam ostatnio stronę Dzięki portalowi można nauczyć się rozsądnie inwestować wykorzystując do tego wirtualną gotówkę. Naprawdę ciekawe rozwiązanie dla początkujących.
 9. Amylaza

  Amylaza New Member

  Masz rację, że warto najpierw się nauczyć, ale stanowczo wolę się uczyć na mniejszych kwotach w miejscu, gdzie potem chce inwestować więcej. Wydaje mi się, że jeśli nauczę się na stronie funduszach konretnej firmy jak u mnie Compensa, to łatwiej potem się odnaleźć w tym własnie miejscu. Prawda?
 10. mafek

  mafek New Member

  według mnie jeśli chcesz w coś inwestować bez doświadczenia, to bez finansowego doradcy się nie obejdzie. ja korzystałem z usług Piotra Bralczyka, i korzystam za każdym razem kiedy mam więcej wolnych środków. polecam.
 11. kowalsky

  kowalsky Member

  jeśli znajomi Ci powiedzieli, że warto to zapytaj ich w jakie fundusze inwestują i na czym konkretnie to polega. na pewno udzielą Ci kilka rad na początek, w końcu oni też kiedyś zaczynali i wiedzą jak Ci pomóc. jeśli jednak nie będziesz się czuła na tyle pewnie by inwestować w te fundusze to nie rób tego, bo możesz stracić oszczędności.
 12. wieslaw75

  wieslaw75 New Member

  Na początek radziłbym się z kimś skonsultować. Budowanie portfela i obracanie finansami to nie gra planszowa w "eurobiznes". Przywoływany tu doradca p. Bralczyk, czy inni tego typu niezależni specjaliści od finansów to szansa dla początkujących inwestorów na w miarę bezpieczne inwestycje pod okiem doświadczonego ekonomisty.
 13. warto korzystać z funduszy które gwarantują zwrot zainwestowanej sumy tak aby nic nie stracić. Wiadomo że w tego typu funduszach zarobi się mniej ale nie naraża się swoich pieniędzy.
 14. wieslaw75

  wieslaw75 New Member

  A jakieś konkretne fundusze masz na myśli? Przykłady? Watro wiedzieć takie rzeczy. Zawsze też można tak jak pisałem skontaktować się ze specjalista np. przez kredyty-szybkie.pl. Wtedy mamy większy pogląd na ryzyko i na prognozę ewentualnych zysków.
 15. Lokata inwestycyjna Feniks VI Pakiet w Banku Millennium
 16. tom

  tom New Member

  Jeśli ktoś nie zna sie na rzeczy to nie radził bym próbować samemu. Dużo bezpieczniej jest skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty. Wyżej wymieniona strona kredyty-szybkie.pl wygląda całkiem solidnie i jeśli to ja miałbym inwestować najpierw spytał bym o poradę specjalste
 17. bonarek

  bonarek New Member

  Zgadzam się z Wiesławem - tak jak pisałem, na początku jest trudno, wiem to, bo sam zaczynałem z wiedzą praktycznie zerową (w sensie praktyki, teorię opanowałem trochę) - i uważam, ze już wtedy powinienem był zwrócić się do specjalisty, albo poszukać go w sieci. I może lepiej od poczaku by szło jakby się do takiego p.bralczyka zwrócił od razu.
 18. Koorna

  Koorna New Member

  Też korzystałam z porad pana Piotra Bralczyka. Jestem zadowolona, bo byłam zielona jeśli chodzi o inwestowanie i nie bardzo miałam czas się tym zajmować. A przy nim i zwroty są dobre i też wiele zrozumiałam, jeśli chodzi o ten rodzaj inwestowania pieniędzy.
 19. jarekinwest

  jarekinwest New Member

  Jak już kilka osób pisało, warto wejść na stronę kredyty-szybkie.pl i skorzystać z doradztwa pana Bralczyka. Fundusze będą na pewno pod dobrą opieką, ponadto można liczyć na pełen profesjonalizm ze strony tego pana.
 20. antoni

  antoni New Member

  Chciałbym zainwestować gotówkę w fundusz inwestycyjny, szukam jakiejś dobrej propozycji, słyszałem co nieco o panie Bralczyku od znajomego i rozważam skorzystanie z jego usług. Zdążyłem do tej pory pojawić się w kilku bankach, żeby sprawdzić, co mają do zaoferowania i niestety wyszedłem stamtąd z nieodpartym wrażeniem, że próbowano mi coś wcisnąć. Uśmiechy, zachęty, tylko niestety wiedzy chyba trochę mało... Macie jakieś doświadczenia z panem Bralczykiem, możecie coś powiedzieć na jego temat?
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Inwestycje Inwestowanie w polisolokaty 10 Luty 2016
Inwestycje Inwestowanie z sygnałami transakcyjnymi na Forex 7 Październik 2015
Inwestowanie w pożyczki na czym polega inwestowanie w pożyczki? 17 Czerwiec 2014
Social Lending - Opinie Inwestowanie w social landing 2 Czerwiec 2014
Inwestowanie w pożyczki Inwestowanie w poożyczki w 2014 5 Maj 2014
Inwestowanie w pożyczki Na czym polega inwestowanie w pożyczki? 20 Marzec 2014
Inwestowanie w pożyczki Inwestowanie w pożyczki -obligacje 18 Marzec 2014

Poleć tę stronę