1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Inwestowanie w złoto - czy się opłaca?

Dyskusja w 'Inwestycje' rozpoczęta przez użytkownika lucjan, 28 Sierpień 2013.

 1. lucjan

  lucjan Member

  witam

  czy na obecnym rynku finansowym warto inwestować w złoto?
  jakie są wasze opinie na ten temat?
 2. robur77

  robur77 New Member

  Tak, jak najbardziej się to opłaca, o ile oczywiście mamy do czynienia z uczciwą firmą. Można nawet powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych obecnie możliwości inwestycji.
 3. 10tolek

  10tolek New Member

  No najlepsza jak najbardziej :) Od lat inwestuje w Mennicy. Dodam, że łatwo później sprzedać złoto u nich po aktualnym kursie. Jeśli ktoś chce zarabiać, to musi być cały czas na bieżąco z kursem kruszca upload_2014-5-23_15-29-58.png
 4. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Inwestowanie w złoto to inwestycje długoterminowe. Nie polecane tym, którzy nastawiają się na zysk w przeciągu jednego lub dwóch lat. No chyba że akurat wystąpią jakieś duże wahania na rynkach światowych.
 5. Jerzyk

  Jerzyk New Member

  Inwestycja w złoto to najbardziej opłacalna lokata jaką sobie można wymarzyć. Ten kruszec ma zawsze wysoką wartość niezależnie czy jest hossa czy bessa na rynku, złoto ma wartość "ponad giełdową" i nigdy nie straci swego poziomu wartości.
 6. annamors

  annamors Member

  Złoto ma akurat to do siebie, że zawsze warto w nie inwestować. Na złocie nigdy nie stracisz. Ale to inwestycja długoterminowa, należy o tym pamiętać. Poza tym w złoto warto inwestować w czasach kryzysu, a teraz raczej żyjemy w niepewnych czasach (idealnych za zakup złota). Nie należy jednak przesadzać i wszystkiego "zamieniać na złoto" ;)
 7. alloutfool

  alloutfool New Member

  Akurat obecnie złoto jest stabilne i zazwyczaj warto w nie inwestować, ponieważ jest to waluta respektowana na całym świecie. Jeśli nadejdzie kryzys finansowy to warto mieć jakieś ukryte zapasy w postaci złota.
 8. zoui

  zoui New Member

  zgadzam się tutaj ze wszytskimi wpisami , nic dodac nic ująć . A złoto z tego co widze to bardzo poszło do góry , chociażby mozna to zobacyzć po salonach jubilerskich , podam przykład , 2 lata temu cena za 1g złota to było 65 zł , a dzsiiaj jest chyba coś około 90 ? jakoś tak . Ja akurat w złoto nie inwestowałam . ,Przy wyborze inwestycji swteirdziłam ,z edobrze jest mieć jakiegoś pośrednika finansowego , który zawsze dobrze doradzi > I takiego znalazłam poprzez kredyty-szybkie.pl . pana Piotra Bralczyka .Pan Piotr monitoruje każdego dnia przebieg inwestycji wskazując co kwartał potencjalne okazje ;)
 9. KamilPr

  KamilPr New Member

 10. diana

  diana New Member

  Złoto od kilku tysięcy lat utrzymuje realną wartość majątku, szczególnie w dobie wszelkich kryzysów. Jest to jego podstawowa funkcja ekonomiczna. Dlaczego tak się dzieje? Złoto jest jedynym rodzajem inwestycji, która nie ma ryzyka niewypłacalności czy bankructwa. Jest walutą akceptowaną na każdym kontynencie, w każdym kraju, w każdych warunkach.Maciej KołodziejczykZARZĄDZAJĄCY FUNDUSZEM ZŁOTA
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Inwestycje Inwestowanie w polisolokaty 10 Luty 2016
Inwestycje Inwestowanie z sygnałami transakcyjnymi na Forex 7 Październik 2015
Inwestycje Inwestowanie w fundusz inwestycyjny 1 Grudzień 2014
Inwestowanie w pożyczki na czym polega inwestowanie w pożyczki? 17 Czerwiec 2014
Social Lending - Opinie Inwestowanie w social landing 2 Czerwiec 2014
Inwestowanie w pożyczki Inwestowanie w poożyczki w 2014 5 Maj 2014
Inwestowanie w pożyczki Na czym polega inwestowanie w pożyczki? 20 Marzec 2014

Poleć tę stronę