1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Ja jestem w BIK za bagatelną sytuację

Dyskusja w 'Pożyczki bez BIK' rozpoczęta przez użytkownika Gocha88, 2 Styczeń 2014.

 1. Gocha88

  Gocha88 New Member

  Miałam kiedyś pożyczkę i ze spłatą ostatniej raty spóźniłam się dwa dni, oczywiście zostały naliczone mi odsetki o których zapomniałam, bo były to śmieszne grosze, które spłaciłam za jakiś czas. teraz chciałam znów zaciągnąć pożyczkę i okazało się, że jestem w BIK, kiedy dowiedziałam się za co, to nie wiedziałam czy to jest skandaliczne czy też śmieszne- powód oczywiście groszowe odsetki, które zrujnowały mi moją historię finansową w świetle banków!!!
 2. Barbara

  Barbara New Member

  Dlatego nawet z drobnymi kwestiami trzeba się pilnować, dobrze, że napisałaś o tym, będzie to przestrogą dla innych.
 3. marzena45

  marzena45 New Member

  jezeli jest to uregulowane to moge pomóc załatwić kredyt,jeżeli oczywiście temat aktualny
 4. ula

  ula Gość

  To jest oczywiste , że masz BIK który jest po prostu historią kredytowa i każdy ją ma. Po takim niewielkim opóźnieniu nie będziesz mieć problemów w banku. Zaległości 1-31 są w normie , problemem są większe. Ja miałam kiedyś 42 dni i po 6 miesiącach w miare regularnego spłacania rat bez problemu dostałam w Getinie. Bik zmienia się z miesiąca na miesiąc. W zaległościach nie ma znaczenia kwota ale termin.
 5. trusia75

  trusia75 Gość

  Ja prosze o pomoc w splacie kredytu gdzie moge znalezc taka pomoc moj email trusia_75@o2.pl na ten adres meilowy prosze o pomoc jestem zalamana nie wiem co robic
 6. Gofera

  Gofera New Member

  Dlatego tak ważne jest aby zanim zaciągnie się kredyt na prawdę przeanalizować wszystkie aspekty mój znajomy pracuje w windykacji należności i wiem, jak czasem ludzie cierpią bo nie pomyśleli o pewnych konsekwencjach.
 7. Lidia

  Lidia Gość

  Faktycznie każde opóźnienie jest zanotowane w BIK, ale jeśli później się wszystko regularnie spłaca, to nie powinno być problemu z udzieleniem pożyczki przez bank.
 8. Dofta

  Dofta New Member

  Poprzednicy mają rację. Wystarczy być sumiennym. Dwa dni opóźnienia nie wpływają znacząco na Twoją zdolność kredytową.
 9. pioter

  pioter Member

  Dwa dni wpływają znacząco jak widać kolego @Dotfa ... Skoro znalazła się w BIK , to znaczy , że nawet te dwa dni narobić mogą spore kłopoty...
 10. Judyta

  Judyta Member

  Dokładnie w sytuacji gdy spłacisz zadłużenie, zostanie to odnotowane w BIK i nie będziesz tam miał statusu dłużnika.
 11. Hera

  Hera Member

  Nie siejmy proszę dezinformacji. W BiK jest każdy, kto zaciąga i spłaca kredyt, lub robił to kiedykolwiek wcześniej. Również Ci co spłacają lub spłacili bez problemów. Im lepsza historia tym lepsza punktacja scoring i szansa na lepsze warunki kredytów w przyszłości. Opóźnienia poniżej 30 dni to nie problem. Można też poprosić o usunięcie. Dopiero opóźnienie powyżej 60 dnii/lub windykacja ma poważniejszy wpływ na ocenę zdolności kredytowej.
 12. noszka

  noszka Member

  no niestety, nie ma żartów. jak już decydujemy się brać coś na raty to trzeba sie tego pilnować, bo krótka zwłoka a już nasz historia legnie w gruzach
 13. iTerra

  iTerra Member

  najgorsze to są właśnie takie małe śmieszne kwoty - nawet się o nich nie myśli. niestety cały ten system jest chory według mnie. choć lepszego nikt jeszcze nie wymyślił.
 14. Alicja80

  Alicja80 New Member

  Pożyczki bez BIK raczej moim zdaniem się nie dostanie teraz nigdzie, a jeśli już to jest to rzadkość. Cóż, negatywne wpisy w BIK można wyczyścić, są firmy, które świadczą takie usługi, np bik-audyt.pl , tylko trzeba zamówić najpierw raport BIK.
  Jednak brak możliwości wzięcia np, kredytu ratalnego z powodu złej historii kredytowej to teraz nie problem, przecież są leasingi konsumenckie, które działają prawie tak samo jak kredyty ratalne, z tym że nikt nie sprawdza historii kredytowej.

Poleć tę stronę