1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Konto oszczędnościowe czy lokata

Dyskusja w 'Konta' rozpoczęta przez użytkownika Gocha88, 2 Styczeń 2014.

 1. Gocha88

  Gocha88 New Member

  Proszę mi powiedzieć na podstawie dzisiejszej sytuacji naszego rynku finansowego, co jest korzystniejszą opcją inwestycyjną prowadzenie konta oszczędnościowego czy lokaty ?
 2. Manienka

  Manienka New Member

  Ja miałam konto oszczędnościowe w KB, który teraz jest BZWBK i nie narzekam. Wpada miesięcznie kilkadziesiąt złotych. Nie zastanawiałam się nigdy nad lokatą, bo takie konto mi w zupełności odpowiada.
 3. chmielu

  chmielu New Member

  konto oszczędnościowe to większa swoboda w dysponowaniu gotówką :)
 4. kolorowy

  kolorowy Member

  to zależy przede wszystkim od Twojego nastawienia, bo i jedno i drugie jest korzystne.
  Jeśli zalezy Ci na dużym zysku i nie masz skłonnosci do bezmyslnego (wypłacania) wydawania - wówcza zainwestuj w lokatę. Jesli jednak wiesz, ze mozesz miec problem z tym, zeby nei wypłacac kasy zainwestuj w konto oszczędnościowe - nawet jak wypłacisz kase to nie stracisz odsetek, które juz masz
 5. zośka

  zośka Member

  popieram to co pisze kolorowy. jestem zdecydowanie typem człowieka, który wybrałby konto oszczędnościowe, choć zyski zarówno w jednym jak iw drugim nie są zbyt wysokie.
 6. annamors

  annamors Member

  Jak wiesz, że nie przydarzy Ci się żaden nieprzewidziany wypadek, który zmusi Cię do wyciągnięcia pieniążków z banku to załóż sobie lokatę :) Ja od lat mam lokatę w Eurobanku i jestem z niej zadowolona. Fajne oprocentowanie, a mnie nie kusi, zeby wydawać oszczędności na głupoty ;)
 7. chiara

  chiara Member

  teraz nie zarabia się dużo na lokatach, więc nie ma większego znaczenia to czy trzymasz pieniądze na lokacie czy na ROR. chociaż jak masz pieniądze na lokacie to nie możesz ich wydać przez jakiś okres, wiesz że są niedostępne, więc chyba to jest właśnie prawdziwe oszczędzanie na "czarną godzinę". każdy powinien mieć takie zabezpieczenie finansowe.
 8. kowalsky

  kowalsky Member

  dla mnie znacznie wygodniejsze jest konto oszczędnościowe. dlatego, że mogę w dowolnym momencie skorzystać ze swoich pieniędzy, nie są "zamrożone" jak na lokacie. gdybym jednak miał spore oszczędności to pewnie część umieściłbym na fajnie oprocentowanej lokacie.
 9. patka99

  patka99 Member

  obecnie, gdy w Polsce mamy deflację, to nie ma większego znaczenia czy trzymasz pieniądze na lokacie czy na koncie oszczędnościowym. oprocentowanie w obydwóch przypadkach nie jest zbyt atrakcyjne. równie dobrze można pieniądze trzymać w domu. ale jak nie chcesz ich wydać to lepiej włóż je na lokatę, przynajmniej nie będziesz mógł ich ruszyć przez jakiś czas.
 10. rusak

  rusak New Member

  Konto oszczędnościowe - szybciej można wypłacić gotówkę, bo przy lokatach tracisz odsetki przy wcześniejszej likwidacji lokaty
 11. 5% na lokacie jest dużo bardziej opłacalne niż trzymanie pieniądza w domu. Aktualnie na rynku jest dużo promocyjnych krótkoterminowych lokat na których nie zamraża się pieniędzy na długo a zyski z nich mogą być zadowalające.
 12. lilaniebieska

  lilaniebieska New Member

  Wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie konto oszczędnościowe. Szczególnie, że oprocentowanie lokat jest dość niskie.
 13. walutka

  walutka Member

  To już zależy od potrzeb. Z konta oszczędnościowego możesz wypłacić pieniądze, w lokaty niekoniecznie.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Konta konto dla studenta 15 Wrzesień 2017
Konta Konto firmowe 15 Wrzesień 2015
Konta Nest Bank czy mBank - jakie konto bankowe jest lepsze? 10 Styczeń 2017
Sms Kredyt Czy otrzymam wypłatę pożyczki z SMS Kredyt na swoje konto bankowe? 8 Lipiec 2015
Incredit Czy otrzyma pożyczkę przelewem na konto bankowe z Incredit? 22 Czerwiec 2015
Konta Konto osobiste wolne od zajec 8 Maj 2015
Ekspres Kasa Czy otrzymam pieniądze z Ekspres Kasa na swoje konto bankowe? 11 Luty 2015

Poleć tę stronę