1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Kredyt hipoteczny, które banki nie biorą prowizji za wcześniejszą spłatę

Dyskusja w 'Kredyty pod hipotekę' rozpoczęta przez użytkownika olik, 12 Sierpień 2013.

 1. olik

  olik Gość

  Które banki obecnie nie biorą dodatkowych prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego oraz prowizji za jego udzielenie (czy tylko Credit Agricole, czy coś jeszcze)?
 2. doradca

  doradca Gość

  Aktualnie tylko Credit Agricole ma taką ofertę, w której nie ma prowizji za wcześniejszą spłątę
 3. znawca

  znawca New Member

  Przy kredycie hipotecznym każdy bank pobiera prowizję za udzielenie go, są wyjątki w których prowizja wynosi 0%, co się odbija na wyższej marży(na jedno wychodzi) prowizja za wcześniejszą spłata zdarza się w wielu bankach. Trzeba czytac dokładnie warunki umowy.
 4. just12345

  just12345 New Member

  Witam,
  Zajmujemy się finansowaniem mikor i makroprzedsiębiorstw, a także jednostek indywidualnych. Naszą specjalnością są kredyty, od kredytów gotówkowych, przez konsolidacje, po kredyty firmowe i hipoteczne. Naszym klientom pomagamy obniżyć koszty okołokredytowe, a także udzielamy pomocy we wszytkich formalnościach.
  Zapraszamy
  Król Kredyty
  Telefon: 600 231 869
  e-mail: malgosia@krolkredyty.pl
 5. kowalsky

  kowalsky Member

  rzadko się zdarza, żeby ktoś spłacał kredyt (i to jeszcze hipoteczny) wcześniej. banki pobierają za to prowizję, ponieważ wcześniejsza spłata zmniejsza ich dochody. żeby jakoś "wynagrodzić" to bankowi płacimy za to prowizję. nie wiedziałem, że bank Credit Agricole nie pobiera takiej prowizji. ale jeśli chodzi o ten bank to lepiej dokładnie to sprawdźcie, bo nie zawsze Credit Agricole mówi uczciwie i otwarcie o warunkach kredytów.
 6. Krzyjus

  Krzyjus Member

  Raczej banki są takie sprytne, że nie odpuszczą żadnego zarobku. Jak chcesz przestać im płacić (czyli spłacić resztę kredytu "na raz") to one nie pozwolą sobie na stratę tego, co mogłyby na Tobie zarobić przez pozostały czas. Naliczą Ci pewnie jakieś dodatkowe opłaty, bo przecież mają do tego prawo. Ale najlepiej to zapytać po prostu w swoim banku.
 7. patka99

  patka99 Member

  dla banku wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego przez klienta nie jest korzystna, ponieważ banki zarabiają głównie na odsetkach, a klient, spłacający przed czasem cały kredyt, pozbawia je zarobku. dla wyrównania tego ryzyka, większość banków stosuje prowizje od wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego. prowizję pobierają też od częściowej spłaty, a nie tylko spłaty całości kredytu. warto dowiedzieć się wcześniej, czy bank, w którym chcemy wziąć taki kredyt, zażąda od nas takiej prowizji i kiedy możemy tego uniknąć.
 8. danon

  danon Member

  nie wiem czy jest taki bank. im dłużej spłacasz kredyt, tym więcej bank na tobie zarabia, więc logiczne, że jak chcesz zmniejszyć zarobek banku to bank będzie to próbował jakoś to sobie "odbić" - właśnie przez prowizję.
 9. ProRank

  ProRank New Member

  ja miałem w pekao sa i tam mi nie brali teraz już nie wiem czy tak dalej u nich jest
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Forum kredytowe Kredyt hipoteczny dla osoby ze śmieciówką 2 Marzec 2017
Kredyty pod hipotekę Kredyt hipoteczny z poręczeniem od pracodawcy 25 Sierpień 2014
Kredyty pod hipotekę Najlepszy kredyt hipoteczny w 2014? 28 Maj 2014
Kredyty pod hipotekę Kredyt hipoteczny - opinie 28 Sierpień 2013
Pożyczki - forum ogólne Kredyt hipoteczny, które banki akceptują umowy o dzieło od pół roku 16 Sierpień 2013
Kredyty pod hipotekę Kredyt hipoteczny, gdzie szukać najlepszych warunków? 14 Sierpień 2013
Forum kredytowe Czy można koszty wykończenia wrzucić w kredyt hipoteczny? 14 Sierpień 2013

Poleć tę stronę