1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

na czym polega inwestowanie w pożyczki?

Dyskusja w 'Inwestowanie w pożyczki' rozpoczęta przez użytkownika pożyczkowy, 17 Czerwiec 2014.

 1. pożyczkowy

  pożyczkowy Member

  no własnie. pytanie jak w temacie. czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym to polega. jak to w ogóle przebiega. na jakich umowach się opiera?
 2. josef1

  josef1 Member

  Mnie takze interesuje ten temat. Podobno jest to kwestia bardzo opłacalna, jednakże nie mogę nigdzie znaleźć adekwatnych informacji...
 3. Grześ

  Grześ New Member

  dajesz pożyczkodawcy pena kwotę (zależną od Ciebie) - pożyczkodawca pożycza to klientom, a Ty za jakiś czas odzyskujesz swoją kwotę wraz z nawiązką :)
 4. majka

  majka Member

  Inwestowanie w pożyczki jest dosyć ryzykowne. Pożyczasz pieniądze obcym ludziom, których sytuacji nie możesz zbytnio zweryfikować, bo nie jesteś bankiem i nie masz wglądu do BIK-u i podobnych rejestrów. jak te osoby spłacają pożyczki to zarabiasz, a jak nie spłacają to tracisz. Jesteś w stanie tak zaryzykować? Ja uważam, że można lepiej zainwestować własne pieniądze.
 5. Krzyjus

  Krzyjus Member

  Rejestrujesz się na portalu, który pomaga w nawiązaniu kontaktu między pożyczkodawca i pożyczkobiorcami, a potem działasz. Nie wiem czy trzeba zapłacić za rejestrację na wszystkich tego typu portalach, ale pewnie tak. Potem przeglądasz ogłoszenia pożyczkobiorców, którzy podają jakiej kwoty potrzebują. Możesz pożyczyć wybranej osobie całą kwotę, której potrzebuje albo dowolną jej część (jeśli jest to spora kwota). Zarabiasz na odsetkach od pożyczonej kwoty, którą w ratach spłaca Ci pożyczkobiorca.
 6. krokodyl

  krokodyl New Member

  jak zostajesz pożyczkodawcą to twoi klienci zwracają ci kwotę, którą im pożyczyłeś wraz z odsetkami. i właśnie na tych odsetkach zarabiasz.
 7. Istnieją specjalne instytucje w których każdy może udzielić pożyczki osobą potrzebującym.
 8. Darek999

  Darek999 New Member

  można tez odkupować pożyczki od firmy która ich udzielana np. umowa przeniesienia prawa majątkowego, wtedy my stajemy się właścicielami takiej pożyczki. Pożyczkobiorca spłaca ja nam a nie firmie. Dodatkowo firma odsprzedaje takie pożyczki z rabatem. Czyli zarabiamy na rabacie oraz %
  Tak jest w pro-zysku gdzie inwestuje.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Social Lending - Opinie Na czym dokładnie polega pożyczka społecznościowa? 28 Maj 2014
Inwestowanie w pożyczki Na czym polega inwestowanie w pożyczki? 20 Marzec 2014
Social Lending - Opinie czym się rożni social lending od zwykłej chwilówki 11 Lipiec 2014
Windykacja pożyczek czym się rożni windykator od komornika? 11 Lipiec 2014
Pożyczki pozabankowe Czym różnią sie pożyczki społecznościowe od chwilówek? 30 Maj 2014
Pożyczki gotówkowe Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu? 24 Marzec 2014
Wonga W czym Wonga jest lepsza od innych firm pożyczkowych? 28 Listopad 2013

Poleć tę stronę