1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Na jaki procent pożycza Provident?

Dyskusja w 'Provident' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 21 Styczeń 2014.

  1. Gość

    Gość Gość

    Interesuje mnie wysokość oprocentowania pożyczek w Providencie. Gdzieś znalazłem informację, że pożyczki te nie mogą być oprocentowane wyżej niż 16% w skali roku, ale jakoś trudno mi uwierzyć, aby Provident dawał klientom takie tanie pożyczki. Jak jest naprawdę i gdzie to mogę sobie sprawdzić?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Można to łatwo sprawdzić w kalkulatorze kredytowym, który dostępny jest na stronach Providentu. Wystarczy suwakiem oznaczyć, jaki chcesz zaciągnąć kredyt i na jaki okres czasu, oraz oznaczyć, czy wybierasz kredyt na przelew, czy też obsługę domową – ta druga opcja jest znacznie droższa. Rzeczywiście, oprocentowanie pożyczki z Providentu wynosi 16% - jest to bowiem maksymalny poziom oprocentowania kredytów i pożyczek w Polsce, na jaki pozwala ustawa antylichwiarska. Maksymalnie poziom oprocentowania kredytów i pożyczek może być równy czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Niestety, nie łudź się nadzieją, że spłacisz tylko 16% odsetek od swojego zobowiązania w skali roku. Nie za bardzo by się to Providentowi opłacało, dlatego też dodatkowo pobiera opłatę przygotowawczą, 160 zł za ubezpieczenie w Amplico Life SA, a także opłatę za obsługę domową. Stąd też rzeczywiste oprocentowanie wynosi kilkakrotnie więcej niż wskazane 16%. Przy 1000 zł pożyczce udzielonej na 30 tygodni RRSO pożyczki wynosi ponad 123% w skali roku.

Poleć tę stronę