1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Od razu komornik?

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika Edyta M., 26 Sierpień 2014.

 1. Edyta M.

  Edyta M. New Member

  Czy mogą się zdarzać sytuacje, gdy na konto od razu wchodzi komornik jeśli jest na nim zadłużenie, mimo że windykator wcześniej nie interweniował?
 2. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Możliwe jest, ale mało prawdopodobne. Nie znam banku, który pierwsze kierował by sprawę do sądu, zamiast samodzielnie próbować odzyskać dług. No chyba że takie próby były, ale zmieniłeś adres zamieszkania / korespondencyjny?
 3. Bankieria

  Bankieria Member

  Windykator nie może zając konta, a aby komornik zajął rachunek bankowy musi być wyrok sądowy.
 4. tadeush

  tadeush Member

  mając zadłużenie w banku, musimy liczyć się z tym, że nasze zobowiązanie w każdej chwili może zostać sprzedane innemu podmiotowi, który jest zainteresowany jego zakupem. gdy bank sprzeda Twój dług zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany. w pierwszej kolejności firma obsługująca zadłużenie będzie zmierzała do polubownego rozwiązania sprawy, rozłożenia zaległości na raty i ustalenia możliwego sposobu ich spłaty. dopiero gry nie uda się polubowne rozwiązanie sprawy lub gdy dłużnik nie chce współpracować to firmy windykacyjne sięgają po rozwiązania prawne. najpierw sprawa trafia do sądu, a dopiero na końcu do komornika.
 5. bronka

  bronka Member

  komornik może "wejść" na Twoje konto dopiero gdy zostaniesz skazana prawomocnym wyrokiem sądu, który zarządzi egzekucję komorniczą. wszystko powinno się odbywać zgodnie z prawem. piszę "powinno", bo ostatnio sporo słyszy się o nieuczciwych komornikach. ale mam nadzieję, że to tylko jednostkowe przypadki.
 6. zero-procent-pl

  zero-procent-pl New Member

  bank ma fantastyczne (dla siebie) narzędzie, BTE, może uzyskać właściwie nakaz od ręki, bo bank uważa że masz dług...
 7. pozwany

  pozwany New Member

  BTE już nie mogą wystawiać (gdy pisałeś powyższy post, to jeszcze mogli), musza "iść" po nakaz zapłaty do sądu i o tym dłużnik się dowie.

Poleć tę stronę