1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Pożyczki prywatne uczciwe

Dyskusja w 'Social Lending - Opinie' rozpoczęta przez użytkownika jaskier, 7 Styczeń 2015.

 1. jaskier

  jaskier New Member

  Kto korzystał z pożyczek wziętych za pośrednictwem portalu financeinvest.pl ?
  Jak długo czekaliście na propozycje od inwestorów? Polecacie?
 2. aga

  aga New Member

  wyslalem wniosek ale nic się nie dzieje czekaj chyba na Tel od nas za 7,99 min
 3. andrzej29

  andrzej29 New Member

  No takie jest wymaganie z tego co wiem.
  Ale jeśli ma się szanse na kredyt o nawet kilkaset złotych tańszą to chyba warto zapłacić 7zł
 4. aga

  aga New Member

  jasne tylko żeby to nie byl kolejny pic na wodę
 5. tadeush

  tadeush Member

  nawet nie wiedziałem, że ta firma pośredniczy w pożyczkach społecznościowych. dużo się słyszy np. o kokosie, ale financeinvest nie jest zbyt głośno. czy tej firmie można zaufać? dużo tam jest inwestorów?
 6. bartek79

  bartek79 Member

  bo to stosunkowo nowa firma ale ma coraz więcej inwestorów i dobre opinie
 7. KasiaL

  KasiaL Member

  Nie polecam szybkiegogrosza, podobnie jak kilku innych pseudo portali z pożyczkami społecznościowymi.

  Właściciel Cashonline sp. z o.o. z siedzibą w Poznania. Kapitał zakładowy... 5000 (czegoś) - w regulaminie nie napisali waluty.

  Zgodnie z regulaminem, § 2. RODZAJ I ZAKRES USŁUG:

  "1. Usługodawca świadczy usługi przy wykorzystaniu Portalu, które polegają na udostępnieniu przez Usługodawcę zasobów systemu teleinformatycznego Portalu w celu umożliwienia skontaktowania się osoby zainteresowanej wzięciem pożyczki („Pożyczkobiorca”) z osobą zainteresowaną jej udzieleniem („Pożyczkodawca”)."

  I dalej, według regulaminu pożyczkobiorca składa wniosek kredytowy, stanowiący zapytanie o możliwość udzielenia mu pożyczki. Usługodawca dokonuje wstępnej weryfikacji możliwości udzielenia pożyczki na warunkach określonych we wniosku kredytowy. W przypadku pozytywnej wstępnej weryfikacji wniosku kredytowego konieczne jest jego uzupełnienie, które następuje w drodze rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Usługodawcy. Użytkownik powinien skontaktować się telefonicznie z Usługodawcą w terminie 24 godzin od momentu otrzymania zawiadomienia o pozytywnej wstępnej weryfikacji wniosku kredytowego.

  Koszt rozmowy to 7.69 zł z Vat.

  Celem rozmowy telefonicznej jest weryfikacja tożsamości Użytkownika oraz uzupełnienie wniosku kredytowego przez podanie przez Użytkownika dodatkowych informacji, którymi są w szczególności: i tutaj następuje wyszczególnienie 15 wymaganych informacji, poufnych danych osobowych. Co się dzieje dalej z nimi? Polecam zapoznać się z regulaminem i polityką prywatności.

  Czy 10 minut wystarczy na rozmowę? 76.90 zł? A może w sumie 20 min. (153.80 zł), bo pięciokrotnie urywało rozmowę?

  Co dalej?

  Usługodawca dokonuje ostatecznej weryfikacji wniosku kredytowego po jego uzupełnieniu w następstwie rozmowy telefonicznej, a następnie:

  a) w przypadku, gdy nie ma możliwości udzielenia pożyczki, Usługodawca zawiadamia o tym Użytkownika (weryfikacja negatywna).


  No, faktycznie może się tak zdarzyć, że nikt nie będzie chciał pożyczyć 1000 zł, bo po stronie potencjalnych pożyczkodawców nie ma nikogo .

  Ale Usługodawca jest usprawiedliwiony, ponieważ zgodnie z regulaminem:

  Usługodawca podejmuje decyzję w przedmiocie pozytywnej bądź negatywnej ostatecznej weryfikacji wniosku kredytowego wedle własnego uznania. Brak dokonania pozytywnej weryfikacji nie rodzi po stronie Użytkownika jakichkolwiek roszczeń.

  Należy korzystać tylko i wyłącznie z wiarygodnych i sprawdzonych portali oferujących pożyczki społecznościowe, czytać regulaminy i umowy jeszcze przed podjęciem jakiegokolwiek działania.
 8. bartek79

  bartek79 Member

  na inwerstora można czekać kilka dni wszystko zależy od tego ile pożyczki chcemy wziąć
 9. KasiaL

  KasiaL Member

  Dajcie sobie spokój z takimi portalami. Właściciel portalu zarabia na was, nie tylko na telefonie. Nie macie żadnej kontroli nad danymi osobowymi zostawionymi za pośrednictwem takich serwisów. Do ilu osób trafią wasze dane osobowe? Co się dalej z nimi dzieje? A nie zapomnijcie, że podajecie między innymi PESEL...

  Ta sama firma ma również portal, na którym umożliwia zamieszczenia CV, po jego przetłumaczeniu na jęz. norweski, na portalu norweskim. W tym przypadku również zarabia na telefonie, tym razem tylko 4.92 zł za minutę, ale należy podać znacznie więcej danych osobowych.

  Naiwnych nie sieją...
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki bezpośrednie Pozyczki prywatne 13 Wrzesień 2020
Pożyczki - forum ogólne Pożyczki Prywatne 3 Wrzesień 2020
Pożyczki pozabankowe Pożyczki Prywatne 3 Wrzesień 2020
Pożyczki - forum ogólne Pozyczki prywatne do 40 tys 4 Sierpień 2016
Ogłoszenia pożyczkowe Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości. 29 Kwiecień 2016
Pożyczki pozabankowe Umowa pożyczki prywatnej pod hipotekę - kruczki, haczyki 31 Marzec 2016
Ogłoszenia pożyczkowe Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości 14 Lipiec 2015

Poleć tę stronę