1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki - kto ściga dług? Inwestor czy serwis pożyczkowy?

Dyskusja w 'Inwestowanie w pożyczki' rozpoczęta przez użytkownika dario, 19 Lipiec 2013.

 1. dario

  dario Gość

  Co sie dzieje jak pozyczkobiorca nie chce splacac swojwj pozyczki? Kto wtedy sciga dluznika inwestor czy serwis SL?
 2. lucjan

  lucjan Member

  Uważam że lepiej zgłosić sprawę serwisowi pożyczkowemu. lepiej działają i są bardziej stabilni w swej pracy. mają większą ilość możliwosći aby ściągnąć dług.
 3. jahuu

  jahuu Gość

  Witam,
  Operator serwisu społecznościowego nie jest stroną umowy pożyczki między inwestorem a pożyczkobiorcą. Spółce zatem nie przysługuje status podmiotu pokrzywdzonego.

  W przypadku, gdy zostało popełnione przestępstwo oszustwa pokrzywdzonym jest inwestor. W związku z powyższym inwestor jest podmiotem właściwym dla złożenia stosownego zawiadomienia – posiadającym wiedzę na temat czynu zabronionego, ale także legitymację prawną do występowania w dalszych etapach postępowania karnego.
 4. Chociaż serwisy SL jak zostało to już wspomniane nie są stronami umowy, to zazwyczaj mają opracowane mechanizmy bezpieczeństwa, ubezpieczeń i windykacji.

  Po pierwsze, w większości serwisów SL każdą aukcję będzie można ubezpieczyć. Wykupienie ubezpieczenia co prawda nie jest obowiązkowe, ale pożyczkodawca będzie mógł tego zażądać od potencjalnego pożyczkobiorcy.

  Jeżeli pożyczkodawca będzie miał problemy ze ściągnięciem długu, będzie mógł skorzystać z oferty partnerskiej firmy windykacyjnej danego serwisu pożyczkowego. Obsłuży ona użytkowników serwisu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Nie będzie np. żadnych opłat wstępnych. Wszelkie operacje i rozliczenia oraz postępowanie windykacyjne, odbywać się będą bez konieczności aktywnego zaangażowania stron.

  Jeżeli mimo wszystko długu nadal nie będzie można odzyskać pozostanie droga sądowa. W tym przypadku serwisy SL służą swoim użytkownikom wsparciem dowodowym. Także w szczególnych wypadkach serwisy SL przewidują możliwość wykupienia wierzytelności przez wyspecjalizowane firmy.
 5. Eufryta

  Eufryta New Member

  Jak masz ubezpieczenie, to masz spokojną głowę. Bez tego niestety będziesz musiał ścigać oszusta i bywa z tym różnie. Na pewno będzie to jakiś czas trwało. Lepiej się ubezpieczać ;)
 6. Kowal_czyk

  Kowal_czyk Member

  A to wielka lipa jest. Myślałam , że pożyczamy nasze pieniądze firmie i od niej w dowolnej chwili możemy otrzymać zwrot . A tutaj takie rzeczy czytam :(
 7. Rhona

  Rhona New Member

  Inwestor musi sam ściągnąć dług, najczęściej robi to przez Windykatora. Często współpracują oni ze soba przy wielu sprawach.
 8. Imastu

  Imastu New Member

  Inwestor,ale można przekazać sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej współpracującej z SL. Poza tym można wykupić ubezpieczenie od nieuczciwych dłużników, brać udział w aukcjach gwarantowanych. Niektóre SL oferują też możliwość wykupu niespłaconych długów. Tragedii nie ma.
 9. Imastu

  Imastu New Member

  Jaka lipa, żadna lipa zasady są jasne. Na giełdzie też nikt nikogo za rączkę nie prowadza. Inwestycje wiążą się z ryzykiem, jest coraz więcej narzędzi aby móc minimalizować straty.
 10. pożyczkowy

  pożyczkowy Member

  lepiej zgłosić to do serwisu. oni mają bardziej sprawdzone sposoby i na pewno współpracują z jakimiś firmami windykacyjnymi
 11. piątniczek

  piątniczek New Member

  chyba serwisy mają swoje zabezpieczenia i odpowiednie umowy z firmami windykacyjnymi

Poleć tę stronę