1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Social Lending a prawo bankowe

Dyskusja w 'Social Lending - Opinie' rozpoczęta przez użytkownika manny, 20 Lipiec 2013.

 1. manny

  manny Gość

  Czy serwisy pozyczkowe Social Lending nie łamią przypadkiem prawa bankowego? Chyba przyjmować pieniadze na inwestycję mogą tylko banki....
 2. Finane

  Finane Member

  Ale w Kokosie nie pożycza firma-operator kokos.pl tylko osoby prywatne, gdzie pożyczki takie są dozwolone, do kwoty 500zł nie trzeba podpisywać umowy pisemnej nawet. Kokos nie jest nawet poręczycielem, tylko właścicielem platformy.
  Last edited by a moderator: 14 Sierpień 2013
 3. franko

  franko Gość

  Nie. Serwisy SL w żaden sposób nie łamią prawa bankowego oraz żadnego innego prawa obowiązującego w naszym kraju. Dowodzą tego liczne ekspertyzy prawne oraz podatkowe.

  Platforma pożyczek Social Lending nie jest stroną transakcji, tylko kojarzy, pomaga i dostarcza informacje oraz weryfikuje. Nie jest więc działalnością bankową ani finansową.
 4. Kasia

  Kasia New Member

  W pożyczkach prywatnych nie ma tego problemu. Nikt tu prawa nie łamie.
 5. Tapa

  Tapa Member

  Te platformy w żadnym razie nie łamią, żadnego prawa. Same platformy kojarzą jedynie inwestorów z pożyczkobiorcami. I inwestorzy legalnie odprowadzają od tego podatki. Podobnie jak platformy które zarabiają na prowizji i weryfikacji członków.
 6. Karierowiczka

  Karierowiczka New Member

  Gdyby łamały prawo bankowe, wtedy by nie istniały, proste:) Takie serwisy bardzo dbają o to, by przestrzegać wszelkich zasad i nie narażać się sądom.
 7. josef1

  josef1 Member

  Ja takze myślę, że nie ma sensu szukać tego, ze tego typu instytucje łamią prawo bankowe. Z całą pewnością żadna z nich już dawno by nie istniała. Więc myślę, że można bez problemów można korzystać z takich instytucji.
 8. Jasiek

  Jasiek Member

  ciekawa sprawa, prawdę mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem. A faktycznie, ciekawe jak to jest.
 9. Wiktoria12

  Wiktoria12 New Member

  Tak duże firmy, nie miałyby prawa bytu gdyby łamały przepisy. Sztab ludzi czuwa nad tym, żeby wszystko było zgodne z ze wszystkimi regulacjami. Przecież w grę wchodzą duże pieniądze. Social Lending jest zgodne z polskim, prawem bankowym. Na pewno takie instytucje nie mają tak dużych praw jak banki w kwestii pożyczek.
 10. patka99

  patka99 Member

  jakby te portale łamały prawo to jestem pewna, że już by nie funkcjonowały. poza tym prawo bankowe reguluje działalność banków, a te portale to nie banki. no i one same nie udzielają pożyczek, robią to ich użytkownicy. portale tylko zapewniają im miejsce do tego typu transakcji.
 11. danon

  danon Member

  prawo bankowe reguluje pracę banków i nie ma w nim mowy o innych instytucjach. portale social lendingowe tylko pośredniczą osobom prywatnym w pożyczaniu sobie pieniędzy. to nie jest zabronione.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Social Lending - Opinie Social lending a start firmy 3 Listopad 2015
Social Lending - Opinie z jakiego kraju wywodzi się Social Lending? 26 Wrzesień 2014
Social Lending - Opinie czym się rożni social lending od zwykłej chwilówki 11 Lipiec 2014
Social Lending - Opinie Nowa oferta Social Lending? 24 Marzec 2014
Blog pożyczkowy Czy pożyczanie prywatne w Social Lending ma sens i rację bytu? 20 Wrzesień 2013
Social Lending - Opinie Najlepsza oferta kredytowa w Social Lending 28 Sierpień 2013
Social Lending - Opinie jakie warunki w social Lending? 18 Sierpień 2013

Poleć tę stronę