1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Sprawdzenie zdolności kredytowej

Dyskusja w 'Pożyczki - forum ogólne' rozpoczęta przez użytkownika lubliniak, 16 Sierpień 2013.

 1. lubliniak

  lubliniak Gość

  Uprzejmie proszę o sprawdzenie zdolności kredytowej dla powyższych warunków i przedstawienie oferty banków. Dodam, o ile to coś zmieni, że oszacowana wartość mieszkania wynosi ok 500k PLN, natomiast cena transakcyjna 430k PLN. Przyznam, że chciałbym skredytować ok 85-90% ceny mieszkania, ale pewnie dla LTV 80% będą lepsze oferty???

  Dziękuję bardzo!
 2. robur77

  robur77 New Member

  Nie da się tak na sucho czegokolwiek przedstawić, gdyż aby mieć pewność nie wystarczy nawet skorzystać z kalkulatora kredytowego. Najlepszym wyjściem jest pójść do banku.
 3. mazur

  mazur New Member

  Idź do banku, tylko najpierw zorientuj się który bank jest liderem w dawaniu kredytów pod hipotekę, ale patrząc na wartośc mieszkania myślę że dostaniesz kredyt w wysokości połowy wartości.
 4. lyzka

  lyzka Member

  banki kierują się skomplikowanymi kluczami do określenia takiej zdolności. Myślę, że nikt z forum nie udzieli Ci info o dostępnych kredytach, bo nikt tu nie jest pośrednikiem finansowym i nikt nie ma wystarczającej wiedzy. najlepiej zgłoś się do takiej osoby
 5. optima

  optima New Member

  zawsze można złożyć wniosek o kredyt w banku i wtedy Ci bez problemu sprawdzają zdolność kredytową - czy ją masz czy nie masz :)
 6. ewelina28

  ewelina28 Member

  A ja polecam wzięcie pożyczki w kredyt-dowod.pl gdzie nie patrzą na naszą historię finansową i zdolność kredytową ;)
 7. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Każdy bank w nieco inny sposób ocenia zdolność kredytową. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy, który ma do swojej dyspozycji kalkulatory różnych banków i kompleksowo wyliczy naszą zdolność.
 8. Grześ

  Grześ New Member

  każdy bank m inne warunki sprawdzania takiej zdolności - daj się więc do bank i poproś bank o sprawdzenie zdolności
 9. Wiktoria12

  Wiktoria12 New Member

  Mógłby mi ktoś polecić najlepszy, internetowy kalkulator sprawdzania zdolności kredytowej? Chciałabym zorientować się jak wygląda moja zdolność kredytowa przed wizytą w banku. Możecie mi powiedzieć jakie są główne kryteria sprawdzania zdolności przez banki?
 10. Andrzej78

  Andrzej78 New Member

  Na pewno sprawdzą Cię w BIKu i BIGu.
 11. Rafał

  Rafał Member

  Jeśli masz większy wkład własny to bank chętniej przyzna Ci kredyt. Jeśli chodzi o zdolność kredytową to najlepiej złożyć wniosek do banku, który wybierzesz, oni Ci wyliczą najlepiej zdolność kredytową i będziesz w 100% pewny co do informacji.
 12. Maria34

  Maria34 New Member

  Najlepiej będzie jak złożysz wniosek do banku, w którym chcesz zaciągnąć kredyt, będziesz miał 100% pewność co do zdolności kredytowej.
 13. Olga75

  Olga75 Member

  Banki biorą wiele więcej czynników pod uwag. Dlatego nie ma co brać do końca wyników kalkulatorów internetowych pod uwagę. Najlepiej złożyć wniosek do banku.
 14. Igaaa

  Igaaa Member

  Ewentualnie skorzystaj z porady doradcy finansowego. Myślę, że Ci może pomóc w tym temacie...!
 15. tadeush

  tadeush Member

  obawiam się, że jeśli chcesz dowiedzieć się jaką masz zdolność kredytową to niestety musisz iść do banku. tak nieoficjalnie nic Ci tego nie policzy. poza tym do zdolności kredytowej wlicza się znacznie więcej danych jak np. Twoje wynagrodzenie i staż pracy, o których nic nie piszesz.
 16. krokodyl

  krokodyl New Member

  najlepiej by było gdybyś się udał do doradcy kredytowego. jego usługi są płatne, więc nie wiem czemu ktoś miałby Ci tutaj za darmo zdolność wyliczyć.
 17. Każdy bank ma inny wzór na obliczenie zdolności kredytowej. Mniej więcej wygląda to tak : Zarobki - koszty utrzymania - raty z innych kredytów > rata kredytu(pożyczki).
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki bez BIK Łatwy sposób na sprawdzenie BIK 25 Sierpień 2014
Pożyczki pozabankowe Pożyczka od prywatnego inwestora dla osób zadłużonych i ze słabą zdolnością kredytową 21 Sierpień 2020
Pożyczki - forum ogólne Prywatny inwestor pożyczki również dla osób zadłużonych i ze słabą zdolnością 21 Sierpień 2020
Pożyczki bezpośrednie Pożyczki dla osób bez zdolności 13 Wrzesień 2016
Forum kredytowe Czy zdolność kredytowa w polskich bankach jest rożna od zdolności w bankach zagranicznych? 14 Sierpień 2013
Pożyczki dla zadłużonych Jak nie ma zdolności w banku, to co pozostaje? 9 Sierpień 2013

Poleć tę stronę