1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Windykacja a komornik

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika Lidia, 24 Marzec 2014.

 1. Lidia

  Lidia Gość

  Ściąganiem długu zajmuje się windykator i komornik. Czy to prawda że windykator nie może dosłownie ściągnąć długu z konta, może tylko dokonywać perswazji na kliencie i go nagabywać, by dług oddał, a komornik może ściągnąć pieniądze z naszego konta bez naszej wiedzy?
 2. chmielu

  chmielu New Member

  Windykator może tylko negocjować z dłużnikiem zwrot zobowiązania. Komornik może znacznie więcej, ale na pewno nie bez naszej wiedzy :)
 3. Burex

  Burex New Member

  Komornik może Ci wejść na rachunek bankowy i ściągać z niego należności. Może zająć też jakąś cześć wypłaty, chyba 3/4 nawet. Windykacja może tylko prosić i upominać.
 4. ruda

  ruda Member

  Racja, a windykator tego nie może i właśnie tutaj jest podstawowa różnica. Myślę więc że windykacja nie ma zbyt dużych możliwości/.
 5. Rhona

  Rhona New Member

  Tak windykator ma nakłaniać dłużnika do spłaty, może to robić poprzez telefon, listownie, czy nachodzić go osobiście. Może też dzwonić do przełożonych i rodziny dłużnika, więc taka perswazja może być bardzo kłopotliwa.
 6. Tapa

  Tapa Member

  Zasadniczo prawda. Z tą tylko różnicą że komornik nic nie może zrobić bez naszej wiedzy. Zawsze dostaniemy zawiadomienie.
 7. pożyczkowy

  pożyczkowy Member

  z reguły jest tak, że to komornik może więcej. w przypadku zaległości w spłacie pozyczki komornik może np zająć konto bankowe i ściągnąć z nas nasze zobowiązania. Rola windykatora jest trochę bardziej ogranioczona
 8. noszka

  noszka Member

  tak Lidia, to prawda co piszesz. Windykator jest mniej groźny niż komornik. Tyle tylko, że komornik już nie dyskutuje a robi. na odwrót jest z windykacją
 9. lyzka

  lyzka Member

  windykator nic nie może - poza postraszeniem Ciebie komornikiem. Komornik może dużo i to bez Twojej opinii - zajęcie majątku, wypłaty i co tam masz. Windykator tylko straszy i stara się negocjować
 10. Windykator terenowy

  Windykator terenowy New Member

  Proszę wziąć pod uwagę fakty, windykator jest negocjatorem. W przypadku braku chęci współpracy z windykatorem, sprawa zobowiązania trafia do sądu, kolejnie do komornika. Kumuluje to spore koszty. Zobowiązanie rośnie!
  Nie uniknie się spłaty, długi się nie przedawniają. Przy dzisiejszych instrumentach finansowych jest duża skuteczność ściągalności, odwlekanie w czasie pozwala zarabiać na odsetkach.
 11. alicja64

  alicja64 New Member

  Muszę się zgodzić z przedmówcą. Windykator negocjuje; to nie ten sam zawód co kormornik, który już inkasuje własność. Podam przykład. Masz dług, dostałeś list od KRUKa. (pocztą lub mailem) i kontaktujesz się z windykatorem. Jak będziesz miał szczęście, to spotkasz się szybko, pogadacie i WYNEGOCJUJECIE formę spłaty długu. Ma to więc dobre i słabe strony. Ale trzeba to przejść, jak się chce spłacić długi. To taka moja rada. Taka sytuacja jest opisana na blogu, o tu: moj-dlug.pl/historie/historia-dostalem-list-kruka
 12. kredytpolska

  kredytpolska New Member

  O różnicach w działaniu komornika i windykatora, o skutkach ich działań oraz o tym jak uniknąć takich sytuacji przeczytasz
  Last edited by a moderator: 25 Luty 2015
 13. Bankieria

  Bankieria Member

  Gdy windykacja okazuje się bezskuteczna, windykator ostatecznie wpisuje dłużnika do bazy dłużników oraz dodatkowo obciążą dłużnika kosztami prowadzonych przez siebie czynności. Nota obciążeniowa firmy windykacyjnej, pogłębia istniejące już zadłużenie. Finał bezskutecznej windykacji może odbyć się w sądzie. Rezultatem wyroku sądowego może być przekazane długu do komornika.
 14. Michalon

  Michalon New Member

  Windykator nie ma żadnych uprawnień. Może tylko negocjować warunki spłaty i podpisać ugodę. Warto się z nim jakoś dogadać. Unikanie kontaktu z nim wiąże się z konsekwencjami.
 15. wieslaw75

  wieslaw75 New Member

  Ale jednak moim zdaniem to windykator jest lepszą opcją niż komornik. Jak już sie dostaje komornika to niestety ale przechlapane..... A windykacja dzwoni i informuje że dług jest i można się dogadać jakoś. I niestety każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść dłużnika. Są firmy które się zajmują ściąganiem długów np GetBack Sa. Znam osoby które miały styczność i się udało jakoś na raty rozłożyć zobowiązanie. Każdy ma wybór.
 16. Komornik może bez żadnego powiadomienia zająć konto bankowe. Windykator nie może nic zająć, jednak ich perswazja często wymusza oddanie pieniędzy.
 17. Marta_Gurska

  Marta_Gurska New Member

  Zgadzam się w zupełności, ja jestem czystym przykładem na to, że jeśli chodzi o getback to można się dogadać, nawet anulowali mi część długu, także z nimi akurat warto pogadać i spytać co proponują.
 18. MichałDewal

  MichałDewal New Member

  Ja też miałem styczność z getbackiem, mnie co prawda nie anulowali, bo dług nie był jakiś duży, ale rozłożyli mi na raty i szczerze byłem zaskoczony kontaktem z nimi, bo spodziewałem się najgorszego, a było całkiem przyjemnie, nie oceniali mnie, nie rzucali podtekstami, babeczka która prowadziła moją sprawę pytała kiedy może oddzwonić, żeby spokojnie to załatwić, naprawddę mnie zaskoczyli.
 19. MichałDewal

  MichałDewal New Member

  Spoko mają warunki, nie można narzekać, wiadomo, że niechętnie się człowiek rozstaje z kasą, ale jak się nakupiło piwa to trzeba je spłacić ;)
 20. kogelmogel

  kogelmogel New Member

  oczywiście ,ze windykator nie może ściągnąć dlugu z konta , nie ma takiego prawa. Może to zrobić tylko komornik po uprzednim dostaniu pisma od niego . Jeżeli sprawa trafila do windykacji to ja bym radzila po prostu , skontaktować się znim i rozlozyc dlug na raty , wierzcie mi , da sie ;)
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Sms 365 Czy brak spłaty pożyczki z Sms 365 jest równoznaczny z windykacją przez komornika? 31 Październik 2014
Windykacja pożyczek Czy każda firma pożyczkowa, SL i inne instytucje mają podpisane umowy z windykacją? 17 Wrzesień 2014
Windykacja pożyczek Najlepsza windykacja w Wawie w 2014? 26 Marzec 2014
Windykacja pożyczek Co może windykacja? 23 Sierpień 2013
Windykacja pożyczek Czy można dogadać się z windykacja? 18 Sierpień 2013
Pożyczki - forum ogólne Pożyczka bez baz BIG BIK KRD , z komornikiem , bez umowy , bez dochodu. Kredyt , chwilówka , paraban 3 Maj 2022
Forum kredytowe Pozyczki Pozabankowe Bez Baz i Opłat,Nawet Dla Osób Zadłużonych i z Komornikiem.CAŁA POLSKA 26 Grudzień 2021

Poleć tę stronę