1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Wpłaty własne?

Dyskusja w 'Kredyty pod hipotekę' rozpoczęta przez użytkownika Profesjonalistka, 25 Sierpień 2014.

 1. Słyszałam ostatnio, że obecnie praktycznie każdy bank wymaga wpłaty własnej przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Czy to prawda? czy są jeszcze banki, które nie mają takich wymagań?
 2. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Dokładnie tak. Minimalne LTV w tym roku wynosi chyba 10% wartości inwestycji. Co więcej, w przyszłym roku będzie to 15%, w kolejnym 20% i tak dalej. Za kilkanaście lat banki już nie będą udzielały kredytów hipotecznych ;)
 3. Jerzyk

  Jerzyk New Member

  Jako młody człowiek zastanawiam się, gdzie ta polityka pomagająca młodym wchodzącym w życie ludziom oraz polityka prorodzinna. Każdy chce mieć swój własny kąt, a jak tu wnieść 20% kwoty kredytu jaki wymagają banki? łatwo licząć jeśli chcemy mieszkanie za 100 tyś zł to musimy posiadać 20 000zł. Który młody człowiek posiada takie wolne środki, przyśmieciowej płacy w naszym kraju? A to tylko zakup murów a na wyposażenie to skąd?
 4. typowy

  typowy Member

  tak, obecnie każdy bank wymaga wkładu własnego. jest to dla nich pewne zabezpieczenie. nie słyszałem o banku, który by omijał to i nie wymagał takiego wkładu
 5. kowalsky

  kowalsky Member

  od bodajże początku 2021 roku już każdy bank musi wymagać wkładu własnego od klienta. jak kończy się niewymaganie praktycznie niczego od klienta można się przekonać dzięki kryzysowi, który rozpoczął się w 2008 r. w USA. przez lata w Stanach udzielano kredytów hipotecznych ludziom bez zdolności kredytowej, nikt nie pytał ich o wkłady własne. i gdy stopy procentowe w USA poszły w górę, a kredyty zdrożały to właśnie te osoby pierwsze przestały je spłacać. ich domy były licytowane, ceny nieruchomości spadały, a potem to już z górki poszło. nie chcemy takiej sytuacji w Polsce, więc prawo musi nakładać na banki obowiązek pewnych wymagań w stosunku do klienta.
 6. patka99

  patka99 Member

  niestety obecnie posiadanie wkładu własny jest obowiązkiem każdego kredytobiorcy. teraz minimalny wkład własny wynosi 10% wartości nieruchomości. i trzeba pamiętać, że oprócz wkładu własnego nalewy także posiadać odpowiednie środki na notariusza, podatek i na ewentualną prowizję do banku. więc w konsekwencji ten wkład własny musi być wyższy niż 10% wartości nieruchomości.
 7. danon

  danon Member

  już nie ma banków, które nie wymagają wkładu własnego. ale wymagają wkładów własnych nie dlatego, że mają takie widzimisie, ale dlatego, że prawo tego od nich wymaga.
 8. ProRank

  ProRank New Member

  nie w każdym i mogę polecić bank które tego nie wymaga jeśli ptorzeba
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Asa Kredyt Czy dostanę kredyt bez wpłaty własnej ? 3 Marzec 2014
Forum kredytowe Kredyt bez wkładu własnego na budowę domu. 27 Luty 2014
Kredyty pod hipotekę Czy podniesienie wkładu własnego ma wpływ na warunki kredytu hipotecznego? 14 Sierpień 2013

Poleć tę stronę