1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

z jakiego kraju wywodzi się Social Lending?

Dyskusja w 'Social Lending - Opinie' rozpoczęta przez użytkownika luppalo, 26 Wrzesień 2014.

 1. luppalo

  luppalo New Member

  w jakiem kraju powstały pierwsze pożyczki na zasadzie social lending?
 2. jaskier

  jaskier New Member

  istniały zawsze, od pożyczek prywatnych zaczęły się pożyczki, później zaczęły powstawać banki dopiero.
  Dziś tylko przybrały bardziej instytucjonalny kształt i powstało wiele portali jak financeinvest.pl i jeśli o to pytasz to stawiałbym na USA bądź Wielką Brytanie
 3. chiara

  chiara Member

  Pożyczki społecznościowe lub pożyczki społeczne (ang. social lending) – polegają na zawieraniu transakcji pożyczek bezpośrednio pomiędzy osobami fizycznymi poprzez serwisy internetowe, bez pośrednictwa tradycyjnych instytucji finansowych.
  Pierwszym serwisem tego typu był założony w Wielkiej Brytanii „Zopa” (Zone of Possible Agreement). Model biznesowy Zopa polegał na wymianie środków finansowych między osobami, które dysponują nadwyżką finansową i mają do zaoferowania wolne środki pieniężne oraz tymi, którzy chcą je pożyczyć. W niedługim czasie w ślad za nimi poszły inne kraje.
  Źródło: Wikipedia
 4. tadeush

  tadeush Member

  social lending to stosunkowo nowa forma kredytowania, która przywędrowała do nas z Wielkiej Brytanii. tam właśnie powstał pierwsze portale za pośrednictwem których zwykli ludzie mogą pożyczać pieniądze od innych prywatnych osób. w Wielkiej Brytanii pożyczki społecznościowe są bardzo popularne i działają na wielką skalę, ale w Polsce to jeszcze tak nie wygląda.
 5. patka99

  patka99 Member

  niewątpliwie Brytyjczycy są prekursorami jeśli chodzi o pożyczki społecznościowe. pomysł narodził się na Wyspach i jak na razie to tam ta forma pożyczania pieniędzy jest najpopularniejsza.

Poleć tę stronę